sobota, 18 maja, 2024
Strona głównaPoloniaMassachusettsChór z Webster wystąpił w kościele św. Andrzeja Boboli w Dudley

Chór z Webster wystąpił w kościele św. Andrzeja Boboli w Dudley

W niedzielę, 14 stycznia, w kościele św. Andrzeja Boboli w Dudley odbył się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu chóru mieszanego, działającego przy Bazylice św. Józefa w Webster pod dyrekcją Marii Czarneckiej-Cieślak. Chór wystąpił na zaproszenie proboszcza polskiej parafii w Dudley ks. Krzysztofa Korcza.

Koncert poprzedziła modlitwa za ojczyznę w formie koronki do Bożego Miłosierdzia. Następnie chór w procesyjnym wejściu ze świecami zaprezentował XVI-wieczną kolędę „Gaudete, gaudete Christus set natur”. Zgromadzeni w kościele słuchacze gorącymi brawami nagradzali wykonawców. Zostały wykonane m.in. utwory takie jak: „Hej, w dzień narodzenia”, „Dziecina Mała”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Angels we have heard on high”, „Złocista gwiazdeczka”.

Nie zabrakło też współczesnej kolędy z musicalu „Metro” pt. „Uciekali, uciekali” czy pięknego, klasycznego opracowania na chór pastorałki „Przy onej górze” przez śp. prof. Andrzeja Nikodemowicza, niedawno zmarłego lubelskiego kompozytora. Zostały również wykonane wspólnie z publicznością pastorałki takie jak „Oj maluśki, maluśki”, „Skrzypi wóz”, „Dnia jednego o północy” czy przepiękna, wykonana w dwóch językach kolęda „Cicha noc” – „Silent night”.   

Koncert okazał się prawdziwą ucztą duchową, zarówno dla zebranych w kościele, jak i samych wykonawców i może stanowić zachętę do bardziej regularnych spotkań modlitewno-muzycznych w polonijnym gronie.

Maria Czarnecka-Cieślak
Fot. Halina Głowacka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -