sobota, 2 grudnia, 2023
Strona głównaUSANew JerseyChcesz sprzedawać marihuanę? Aplikacje przyjmowane będą od grudnia

Chcesz sprzedawać marihuanę? Aplikacje przyjmowane będą od grudnia

New Jersey uruchomi nabór aplikacji dla chcących otworzyć legalne punkty sprzedaży rekreacyjnej marihuany. Ruszy on dopiero od grudnia – wbrew pierwotnym planom, które zakładały taką możliwość już we wrześniu.

W New Jersey rusza nabór na aplikacje od osób i firm, które chcą być częścią rozwijającej się branży związanej z uprawą i sprzedażą marihuany. Fot. Archiwum WEM

W wtorek, 9 listopada, Cannabis Regulatory Commission oficjalnie ogłosiła, że proces aplikowania o licencje dla hodowców konopi, przetwórców i jednostek testujących rozpocznie się 15 grudnia. Z kolei 15 marca będzie można zacząć ubiegać się o licencję na prowadzenie punktu sprzedaży rekreacyjnej marihuany.

Aktualnie w New Jersey legalny dostęp do konopi mają jedynie pacjenci. Stan dopuszcza do użytku i oficjalnej sprzedaży jedynie medyczną marihuanę. Upowszechnienie dostępu rekreacyjnego nastąpi w momencie, w którym dystrybutorzy będą w stanie odpowiedzieć na zapotrzebowanie na cannabis zarówno ze strony pacjentów, jak i zwyczajnych użytkowników. Będą oni musieli także odpowiednio dostosować swoje licencje do rynku rekreacyjnego – oczywiście po wniesieniu opłaty.

Nie ma terminu zamykającego okres aplikowania, jednak istnieje jedno ograniczenie, jeśli chodzi o przyznawanie licencji. Dotyczy ono pozwoleń na uprawę – od lutego 2021 roku do lutego 2023 roku może zostać wydane jedynie 37 nowych uprawnień.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -