piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaPoloniaPolonia w AmeryceCharytatywny Radioton już 11 i 12 lutego!

Charytatywny Radioton już 11 i 12 lutego!

Polskie Radio 1030 am oraz 104.7 fm w Chicago, którego słuchać można również na polskieradio.com, zaprasza całą Polonię w USA do włączenia się w tegoroczny Radioton w walentynkowy weekend, czyli w sobotę 11 lutego oraz niedzielę 12 lutego.

Podczas zeszłorocznego Radiotonu Fundacja Dar zebrała ponad 340 tysięcy dolarów. Fot. Andrzej Brach

Doroczną tradycją dwudniowego Radiotonu jest charytatywna zbiórka funduszy dla mieszczącej się w stanie Illinois fundacji „Dar Serca”, która pomaga chorym dzieciom z Polski. To właśnie podczas dwudniowego Radiotonu słuchacze wspierają fundację, przekazując donacje telefonicznie bądź przez internet. Dwudniowy program zapewnia też interesujące audycje oraz mnóstwo ciekawych gości i wywiadów. – Jest to angażujące i wzruszające doświadczenie – mówi Izabela Rybak, dyrektor fundacji.

Podczas zeszłorocznej akcji zebrano ponad 340 tys. dolarów od Polonii w całym kraju, które przeznaczone zostały na leczenie 88 ciężko chorych dzieci z Polski. Przez ostatnie 35 lat działalności fundacji, która powstała w 1988 roku, udało jej się pomóc, a w wielu przypadkach nawet uratować życie 1295 dzieciom. Mogły one dzięki wsparciu fundacji leczyć się w szpitalach na terenie USA. – To wszystko jest możliwe dzięki nieustannemu i hojnemu wsparciu całej Polonii: firm, biznesów, organizacji, klubów i osób prywatnych – podkreśla Izabela Rybak.

Każdy datek uzyskany w tegorocznym Radiotonie, bez względu na kwotę, umożliwi kontynuację misji pomocy dzieciom, ratowania ich życia i zdrowia, osiągnięcia kolejnego wspólnego sukcesu. Z roku na rok w akcję włącza się Polonia w całym kraju, która dzięki stronie polskieradio.com może również słuchać audycji i wziąć udział w tej wyjątkowej inicjatywie.

Tegoroczny Radioton można wesprzeć już dziś na stronie darserca.org, dzwoniąc pod nr tel. 847-671-2711 lub wysyłając czek na adres: Dar Serca, 3860 25th Avenue, Schiller Park, IL 60176. W czasie trwania Radiotonu, czyli 11 i 12 lutego, akcję można wesprzeć dzwoniąc bezpośrednio do rozgłośni radiowej pod nr tel. 847-593-1030. Organizatorzy zapraszają też polskie firmy do przekazywania nagród, fantów, które zlicytowane będą wśród osób wspierających tegoroczną zbiórkę.

opr. Darek Barcikowski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -