sobota, 22 czerwca, 2024
Strona głównaUSANew JerseyCertyfikaty dla „tęczowych” firm

Certyfikaty dla „tęczowych” firm

Gubernator Phil Murphy podpisał ustawę ustanawiającą stanowy program certyfikacji dla przedsiębiorstw będących własnością osób ze społeczności LGBTQ+ w New Jersey. Nowe prawo opiera się na rozporządzeniu wykonawczym z 2022 r., które początkowo nakazywało Departamentowi Skarbu stanu New Jersey utworzenie takiego certyfikatu w celu wspierania grup niedostatecznie reprezentowanych.

Ustawa ma na celu wyrównanie szans i wpisuje się w politykę równości prowadzoną przez stan. Fot. Getty Images

Ustawodawstwo ma na celu zwiększenie udziału gospodarczego przedsiębiorstw LGBTQ+ poprzez zapewnienie im większego dostępu do możliwości zawierania kontraktów i korzystania z programów rządowych. Bezpłatna certyfikacja pozwala firmom z dumą identyfikować się jako należące do LGBTQ+ w swoich działaniach promocyjnych. Program jest zarządzany przez Wydział Dochodów i Usług dla Przedsiębiorstw stanu New Jersey i wymaga, aby firmy w co najmniej 51% należały do osób LGBTQ+ lub były przez nie kontrolowane.

Gubernator Murphy podpisując ustawę podkreślił, jak ważne jest wspieranie społeczności LGBTQ+ nie tylko symbolicznie, ale także ekonomicznie.

AM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -