czwartek, 28 października, 2021
Strona głównaDziałyCovid 19Certyfikat szczepienia – jak uzyskać?

Certyfikat szczepienia – jak uzyskać?

Karta szczepienia jest jedną z form potwierdzających fakt przyjęcia szczepionki przeciwko Covid-19 przez daną osobę. Fot. Archiwum WEM

Jeśli potrzebujesz dowodu szczepienia, możesz go uzyskać na kilka sposobów:

  • Skontaktuj się z punktem szczepień, aby poprosić o kopię dowodu szczepienia, lub zaloguj się do portalu pacjenta, aby wyświetlić lub pobrać zaświadczenie o szczepieniu przeciwko COVID-19.
  • Jeśli masz konto, zaloguj się do VAMS i wyświetl lub pobierz zaświadczenie o szczepieniu przeciwko COVID-19.
  • Zadzwoń pod numer (860) 509-7929, aby poprosić o oficjalny zapis szczepień z CT Immunization Information System (CT WiZ) w Departamencie Zdrowia Publicznego (punkty szczepień są zobowiązane do zgłaszania szczepień przeciwko COVID-19 do CT WiZ).
  • Jeśli próbowałeś uzyskać dostęp do swojego (lub swojego dziecka) zapisu szczepień za pośrednictwem publicznego portalu CT WiZ i dane nie zostały znalezione, lub prosisz o zapis szczepień pocztą lub faksem i musisz przesłać dowód tożsamości do DPH – wypełnij formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie: dphsubmissions.ct.gov/ImmunizationUpdate
  • Uzyskaj oficjalny zapis szczepienia za pośrednictwem CT WiZ Public Portal: ctwiz.dph.ct.gov/ctwiz_public/Application/PublicPortal

Pamiętaj, że każda z tych form: karta szczepienia przeciwko COVID-19, zaświadczenie z punktu szczepień, certyfikat VAMS i oficjalny zapis szczepień CT WiZ są dopuszczalnymi formami dowodu szczepienia przeciwko COVID-19.

Jeśli zgubiłeś swój dowód szczepienia, możesz uzyskać nową kartę szczepienia lub zaświadczenie, w każdy ze wskazanych wyżej sposobów. Wydanie duplikatu jest bezpłatne i nie ma limitu, ile razy można występować o wydanie dowodu szczepienia.

Pamiętaj też, że samodzielne zrobienie lub zakup fałszywej karty szczepienia przeciwko COVID-19 jest przestępstwem! Jeśli nie jesteś zaszczepiony, nie kupuj fałszywych kart szczepienia, nie rób własnych certyfikatów i nie wypełniaj pustych kart szczepień fałszywymi informacjami. Nieautoryzowane użycie pieczęci oficjalnej agencji rządowej (takiej jak HHS lub Centers for Disease Control and Prevention (CDC)) jest przestępstwem i może być karane zgodnie z tytułem 18 Kodeksu Stanów Zjednoczonych, sekcją 1017 i innymi obowiązującymi przepisami.

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -