poniedziałek, 22 lipca, 2024
Strona głównaPoloniaMassachusettsCafé Polonia ponownie otwarta!

Café Polonia ponownie otwarta!

W piątek, 8 stycznia, po prawie 9-miesięcznej przerwie wywołanej pandemią ponownie otworzyła się jedyna polska restauracja w stanie Massachusetts, czyli Café Polonia w Polskim Trójkącie w Bostonie.

Damian Biedrzycki (po lewej) z bratem Marcinem w roli nowych managerów lokalu zapraszają gości do odwiedzenia Café Polonia. Fot. Archiwum Café Polonia

Restauracja czynna jest 7 dni w tygodniu, od poniedziałku do środy w godzinach od 12:00 pm do 9:00 pm, w czwartki i piątki od 11:00 am do 9:30 pm, a w soboty i niedziele od 10:00 am do 9:30 pm. Przez kolejne 3 tygodnie obostrzenia burmistrza Bostonu ograniczają ilość osób (25%) i czas (do 1.5 h) przebywania w środku restauracji przez klientów, lecz restauracja z chęcią przyjmuje rezerwacje pod numerem tel. 617-279-0857.

Aby w Café Polonia goście poczuli się bezpiecznie, umieszczono barierki między stołami, na których znajduje się kod QR do pobrania menu. Fot. Archiwum Café Polonia

Informacja o ponownym otwarciu restauracji, która ukazała się na Facebooku dzień przed otwarciem wzbudziła euforię wśród jej stałych bywalców. Dotarła ona do prawie 20,000 osób, z czego 3,000 osób odpowiedziało bądź zareagowało na post. Zainteresowanie w mediach społecznościowych przełożyło się na spory ruch już w pierwszy dzień otwarcia restauracji po przerwie. – Byliśmy przez cały dzień dość zajęci w kuchni – powiedział Marcin Biedrzycki, nowy manager restauracji. – Zrealizowaliśmy sporo zamówień na wynos, sporo osób dzwoniło, ale też ci, którzy przechodzili pieszo, bardzo pozytywnie przyjęli informację, że restauracja ponownie została otwarta – dodaje. A za czym najbardziej stęsknili się miłośnicy polskiej kuchni w Bostonie? Pierwszym zamówieniem wydanym w dzień otwarcia była… biała kiełbasa!

Café Polonia mieści się przy 611 Dorchester Avenue w polskiej dzielnicy południowego Bostonu. Dodatkowe informacje oraz menu można znaleźć na www.cafepolonia.com oraz na Facebooku na profilu Café Polonia.

WEM

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -