wtorek, 21 września, 2021
Strona głównaWiadomościPolskaByły prezydent Lech Wałęsa trafił do szpitala

Były prezydent Lech Wałęsa trafił do szpitala

Lech Wałęsa trafił do szpitala. Były prezydent sam napisał o tym na swoim koncie w mediach społecznościowych. Przechodzi badania w związku z problemami ze stopą cukrzycową.

Były prezydent RP Lech Wałęsa podczas spotkania z wicemarszałek Sejmu Małgorzatą Kidawą-Błońską, 27 września 2019 r., w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku. Fot. Marcin Gadomski/PAP

Informacja o tym, że były prezydent Lech Wałęsa trafił do szpitala, pojawiła się około godz. 14 na jego koncie na Facebooku. Prezydent napisał krótko: „i znowu w szpitalu, stopa cukrzycowa”

Dyrektor biura Instytutu Lecha Wałęsy Marek Kaczmar powiedział PAP we wtorek, że stan prezydenta jest stabilny.

„Rano szef miał jeszcze spotkania z młodzieżą. Potem nieco gorzej się poczuł. Pogłębiły się problemy ze stopą cukrzycową i szybko trzeba było zadziałać. Prezydent przechodzi badania. Pewnie pierwsze wyniki będą jeszcze dzisiaj, a jutro pozostałe. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze. Szef jest twardzielem i jesteśmy dobrej myśli, choć choroba nie wybiera” – powiedział PAP Kaczmar.

W tym roku Lech Wałęsa już przebywał w szpitalu. Były prezydent 15 marca przeszedł zabieg kardiochirurgiczny, związany z funkcjonowaniem rozrusznika serca.

Krzysztof Wójcik/PAP

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -