wtorek, 3 sierpnia, 2021
Strona głównaWiadomościPolskaBurze i silny wiatr nad Polską

Burze i silny wiatr nad Polską

Ponad 1,3 tys. razy interweniowali strażacy w związku z przechodzącymi w niedzielę nad Polską burzami i silnym wiatrem. Najwięcej wyjazdów zanotowano w województwie dolnośląskim i lubelskim; najczęściej dotyczyły one usuwania przewróconych drzew i połamanych gałęzi.

Warszawa, 17.06.2020. Strażacy usuwają powalone drzewo, po gwałtownej burzy, która przeszła 17 bm. nad Warszawą. (mm/awol) PAP/Mateusz Marek

Jak przekazała PAP Państwowa Straż Pożarna, w związku z przechodzącym nad Polską frontem atmosferycznym odnotowano 1326 interwencji związanych z usuwaniem skutków silnych wiatrów, opadów deszczu i przyborów wód.

Najwięcej interwencji przeprowadzono w województwach dolnośląskim – 175, lubelskim – 167 i mazowieckim – 149. Do jednego z poważniejszych zdarzeń doszło w miejscowości Różnowo w województwie warmińsko–mazurskim, gdzie na samochód przewróciło się drzewo; ranna została jedna osoba.

W niedzielę późnym wieczorem Państwowa Straż Pożarna informowała, że najwięcej, bo blisko 800 interwencji dotyczyło usuwania przewróconych drzew i połamanych gałęzi; ponad 360 miało związek z lokalnymi podtopieniami dróg i posesji.

Strażacy – według stanu z godz. 23 w niedzielę – otrzymali ponadto około 40 zgłoszeń dotyczących uszkodzeń budynków mieszkalnych i gospodarczych. Najwięcej z nich, około 30, było na terenie woj. lubelskiego. Nie odnotowano osób rannych.

W niedzielę Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegał o silnym wietrze, występującym na terenie większości kraju. Alerty synoptyków dotyczyły także intensywnych opadów deszczu, burz i śniegu. (PAP)

Marcin Chomiuk
mchom/ wj/

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -