piątek, 19 lipca, 2024
Strona głównaUSANew JerseyBurmistrz Newark kolejnym kandydatem demokratów w wyborach na gubernatora New Jersey

Burmistrz Newark kolejnym kandydatem demokratów w wyborach na gubernatora New Jersey

Burmistrz Newark Ras Baraka ma ambicje, aby zastąpić demokratycznego gubernatora Phila Murphy’ego, unikając tego, co określił mianem „narastającej polityki centrowej”.

Ras Baraka od 10 lat pełni funkcję burmistrza Newark. Fot. City of Newark

Podczas godzinnego wydarzenia na Uniwersytecie Rowan 27 lutego Baraka nakreślił, jak będzie wyglądał jego program gubernatorski dla New Jersey. Na liście znalazły się niedrogie mieszkania, reparacje dla potomków niewolników, obligacje dla dzieci, desegregacja szkół i zwiększenie podatków dla korporacji i bogatych.

Liberalna retoryka kandydata nie jest zaskoczeniem. Jako burmistrz największego miasta New Jersey od 2014 roku Baraka wspiera postępowe cele, które podkreślił: pilotażowy program na rzecz powszechnego dochodu podstawowego, utworzenie komisji ds. rozpatrywania skarg cywilnych w celu zbadania domniemanych przewinień policji i umożliwienie osobom w wieku od 16 lat głosowania w wyborach do rady szkoły.

Zapytany podczas wydarzenia, czy Newark powinno w dalszym ciągu być „miastem-sanktuarium” Baraka odpowiedział jednoznacznie: „To jakby zapytać mnie: «Czy Ameryka powinna nadal być demokracją?»”.

Baraka nie jest jedynym kandydatem startującym w wyścigu na gubernatora z ramienia demokratów. Również burmistrz Jersey City Steven Fulop, który stoi na czele drugiego co do wielkości miasta stanu, ogłosił swoją kandydaturę na gubernatora w 2025 roku.

AM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -