czwartek, 13 czerwca, 2024
Strona głównaUSANew JerseyBranża filmowa w New Jersey kwitnie

Branża filmowa w New Jersey kwitnie

Rekordowe wydatki, jakie wygenerowała branża filmowa w New Jersey, są odbiciem wysiłków, jakie stan podejmuje w celu pozyskania hollywoodzkich produkcji. Gubernator New Jersey Phil Murphy pod koniec stycznia podzielił się informacjami na temat sukcesu, jaki stan osiągnął w ramach przywrócenia programu ulg podatkowych dla branży filmowej. Dla przypomnienia – ruszył on ponownie w 2018 roku. Murphy w ostatnim czasie odwiedził Kalifornię, gdzie kontynuował promowanie New Jersey jako stanu z idealnymi warunkami dla branży filmowej.

Branża filmowa kwitnie w stanie New Jersey częściowo dzięki działaniom podjętym przez gubernatora stanu. Fot. Flickr

Branża produkcji filmowej i telewizyjnej odpowiadała w zeszłym roku w New Jersey za ponad 8,500 miejsc pracy. Zgodnie z oczekiwaniami liczba ta jeszcze się podniesie. Murphy zwrócił uwagę, że szanse na to daje wzrost aktywności branży po Święcie Dziękczynienia.

Warto przypomnieć, że urzędujący gubernator uczynił przywrócenie ulg podatkowych dla produkcji filmowej priorytetem w swojej kampanii wyborczej w 2017 roku. Jego poprzednik, Chris Christie, zawiesił program po tym, jak stan i jego mieszkańców przedstawiono negatywnie w serialu „Jersey Shore”, na którą MTV otrzymało ulgi podatkowe.

Specjaliści szacują, że działalność produkcyjna w New Jersey może znacznie wzrosnąć w nadchodzących latach. Wpływ na to ma m.in. stałe rozbudowywanie branżowej infrastruktury, niezbędnej dla produkcji filmowej i telewizyjnej.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -