niedziela, 14 lipca, 2024
Strona głównaUSAConnecticutBiden w Connecticut – Biały Dom podał szczegóły

Biden w Connecticut – Biały Dom podał szczegóły

Piątkowa wizyta prezydenta Joa Bidena w Connecticut uwzględni przystanki w Hartford i w Storrs. Celem wizyty będzie promocja ważnej dla administracji prezydenta ustawy Build Back Better, która ma umożliwić zainwestowanie 3.5 tryliona dolarów w infrastrukturę transportową oraz zagwarantować powszechny dostęp do opieki nad dziećmi.

Prezydent w piątek odwiedzi kampus stanowej uczelni University of Connecticut w Storrs. Ostatni raz prezydent Stanów Zjednoczonych gościł tu w 1995 roku, kiedy to uczelnię odwiedził Bill Clinton. Fot. University of Connecticut

To właśnie o konieczności zapewnienia na krajowym poziomie opieki dla dzieci już w wieku przed przedszkolnym prezydent będzie mówił w Hartford podczas piątkowej wizyty. Ze stolicy stanu Joe Biden uda się do Storrs, gdzie odwiedzi kampus stanowej uczelni University of Connecticut. Weźmie tam udział w dedykacji niedawno przekształconego centrum poświęconego prawom człowieka – Dodd Center for Human Rights. Instytut ten powstał pierwotnie w 1995 roku jako centrum badań naukowych i nosił nazwę Thomas J. Dodd Research Center.

Myślę, że lubi Connecticut – skomentował planowaną wizytę prezydenta gubernator CT Ned Lamont. Z podobnym entuzjazmem wypowiadał się burmistrz stolicy Luke Bronin, który podkreślił, że na ustawie Build Back Better skorzystałoby wiele rodzin mieszkających w Hartford. Promowana przez prezydenta ustawa sfinansowana ma być przez dodatkowe opodatkowanie osób zamożnych oraz dużych korporacji, które wg Białego Domu „muszą zapłacić sprawiedliwie swoją część”.

Prezydent Biden ostatni raz odwiedził Connecticut w maju br. Piątek może okazać się problematycznym dniem dla osób podróżujących autostradą I-84, która przecina stan i łączy stolicę Hartford z oddaloną o 27 mil miejscowością Storrs.

WEM

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -