sobota, 22 czerwca, 2024
Strona głównaPoloniaMassachusettsBarbara Kosmowska odwiedziła Polską Sobotnią Szkołę im. Marii Konopnickiej w Webster

Barbara Kosmowska odwiedziła Polską Sobotnią Szkołę im. Marii Konopnickiej w Webster

W sobotę, 13 stycznia, do Polskiej Szkoły Sobotniej im. Marii Konopnickiej w Webster zawitały wiceprezes Centrali Polskich Szkół Dokształcających Renata Jujka wraz z gościem specjalnym: poetką, zdobywczynią wielu nagród w konkursach za powieści dla dorosłych i dzieci, Barbarą Kosmowską. Spotkanie odbyło się w ramach projektu Centrali Polskich Szkół Dokształcających pn. „Spacery literackie z pisarzami” – była to już 15. edycja tego przedsięwzięcia.

Barbara Kosmowska jest autorką wielu książek dla dzieci i młodzieży, a dwie spośród jej książek – „Dziewczynka z parku” oraz „Pozłacana rybka” – znalazły się w kanonie lektur szkolnych w Polsce. Na powitanie pisarki dzieci z polskiej szkoły zaśpiewały piosenkę o czytaniu książek oraz wręczyły jej bukiet kwiatów i upominek. Piosenka w wykonaniu uczniów pozytywnie zaskoczyła i wzruszyła pisarkę, która obiecała opisać takie przywitanie w swojej kolejnej książce.

Podczas spotkania autorka opowiadała historie bohaterów swoich książek oraz odpowiadała na wiele pytań zadawanych przez dzieci, związanych z jej twórczością. Dzieci były ciekawe, dlaczego pisze, kiedy zaczęła pisać, jaka była jej pierwsza książka, jaka jest jej ulubiona książka i skąd bierze tematy do swoich książek. Na koniec zrobiono pamiątkowe zdjęcie i wszyscy otrzymali autografy pisarki.

Warto sięgnąć po książki Barbary Kosmowskiej, bo poruszają i opisują prawdziwe problemy, prawdziwe historie z życia, otaczającego nas świata i wzajemnych relacji – mówi Bożena Jaroszewska, dyrektor Polskiej Szkoły w Webster, zachęcając jednocześnie wszystkich do czytania książek.

opr. JS
Fot. Halina Głowacka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -