poniedziałek, 20 maja, 2024
Strona głównaPoloniaNowy JorkWystęp Kabaretu „Erka” w Centrum Polsko-Słowiańskim na Greenpoincie

Występ Kabaretu „Erka” w Centrum Polsko-Słowiańskim na Greenpoincie

12 stycznia w Centrum Polsko-Słowiańskim na Greenpoincie wystąpił Kabaret „Erka” z rozszerzonym programem „Powróćmy jak za dawnych lat”.

Członkowie kabaretu zaprezentowali m.in. piosenki z przedwojennych kabaretów, które świetnie śpiewali i aktorsko odgrywali: liryczna Anna Kucay, seksowna Edyta Sitarz, charakterystyczna Ola Watras oraz Andrzej Jakubiec, Andrzej Kuszewski, Bogdan Konopka i Antoni Wilczek. Były też dowcipne skecze. Największe brawa otrzymały: wiersz Marii Pawlikowskiej Jasnorzewskiej „Ciotki” w wykonaniu Anny Kucay oraz skecze „Różyczka” w wykonaniu Andrzeja Jakubca i Antoniego Wilczka i „Beniek” w wykonaniu Andrzeja Jakubca i Andrzeja Kuszewskiego.

Występ Kabaretu „Erka” bardzo spodobał się publiczności, która nagrodziła artystów gromkimi brawami.

Nad reżyserią, adaptacją i kostiumami czuwała Anna Kucay, która też namalowała własnoręcznie piękne programy, na fortepianie akompaniowała Alicja Kenig, będąc też kierownikiem muzycznym projektu. Założycielem i kierownikiem kabaretu jest Andrzej Jakubiec. Sponsorami wydarzenia byli: Centrum Polsko-Słowiańskie i Marek Wójcicki z Markowej Apteki. Smakowite ciasta przygotowały panie z Chóru Krakus: Halina Jaworska, Marianna Prusaczyk, Janina Radziejowska i Grażyna Ostrowska.

Tekst i zdjęcia: Zosia Zeleska-Bobrowski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -