niedziela, 26 września, 2021
Strona głównaPromocjaAutoSpace w Copiague: renomowana firma z polską duszą

AutoSpace w Copiague: renomowana firma z polską duszą

Wszyscy dobrze wiemy, jak trudno znaleźć odpowiedniego fachowca do pralki, lodówki czy samochodu. Po przyjeździe do USA i kilku latach codziennego zmagania się z remontem wynajmowanego mieszkania czy używanego samochodu mamy wyrobioną opinię o zagranicznych rzemieślnikach i ich cenach za usługi. Dla przykładu: wymiana oleju czy odnowienie świadectwa przeglądu technicznego, nawet u dealera, wymaga wiele czasu, nie mówiąc już o pewnej indolencji robotników, którzy to wykonują.

Radek Wtorkowski i Małgorzata Wtorkowski to dwoje z członków rodziny, którzy pilnują rodzinnego interesu. Fot. Elżbieta Popławska

Polacy słyną z zaradności i technicznych umiejętności nie tylko w branży samochodowej, szybko potrafią połączyć swoje europejskie doświadczenie z doświadczeniem w amerykańskich biznesach. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się biznesy wielobranżowe tzn. takie, w których dokonuje się wielu czynności, jak na przykład naprawa, renowacja, zakup nowych części, czyli pełny serwis łącznie z okresowym przeglądem samochodu, a także możliwością holowania czy pomocą na drodze, poradą przy sprzedaży czy zakupie używanego lub nowego pojazdu.

Firmę AutoSpace otworzył w 1999 roku Józef Wtorkowski. Po przyjeździe do Stanów szybko zainwestował we własny biznes, do którego w krótkim czasie dołączyli synowie: Tomek, Radek i Krzysztof. Początki nie były łatwe, ale wg właściciela najważniejsze było to, że synowie przejęli zainteresowanie i chętnie pomagali w biznesie.

Pomysłowość biznesowa nestora rodu pozwoliła na wielopłaszczyznowe rozbudowanie biznesu. Firma Auto Space zlokalizowana jest w biznesowym centrum w Copiague i mieści się w eleganckim, zadbanym budynku z poczekalnią dla klientów, dużym parkingiem i około 4,000 stóp kwadratowych powierzchni użytkowej. W hali napraw fachowcy mogą jednocześnie obsłużyć kilku klientów. Znajduje się tu wysokiej klasy specjalistyczne oprzyrządowanie dla samochodów, w tym 5 lewarków. Firma zatrudnia znakomitych fachowców – specjalistów w branży samochodowej i daje gwarancję na wykonane prace. Buchalterią firmy i sprzedażą samochodów zajmuje się synowa – Małgorzata Wtorkowski. Osobisty urok pani Małgosi i kultura obsługi w obu językach to wyjątkowe cechy, tak ważne w naszym codziennym życiu.

Małgorzata Wtorkowski zajmuje się buchalterią firmy i sprzedażą samochodów. Fot. Elżbieta Popławska

Poza pracą zawodową, podczas której właściciele AutoSpace mają przyjemność często współpracować z lokalną Polonią, prowadzą równie satysfakcjonujące życie społeczne. W wolnych chwilach Józef Wtorkowski wspólnie z małżonką chętnie promują polską kulturę, udzielają się społecznie, wielokrotnie byli sponsorami polonijnych organizacji w Copiague. Na uwagę zasługuje współpraca z Polonią of Long Island i Polską Szkołą Dokształcającą im. Z. Herberta w Copiague. Pan Józef, jako wieloletni członek i aktywny społecznik w organizacji Polonia of Long Island, w 2015 roku otrzymał nominację na Marszałka Parady Pułaskiego z Copiague i wspólnie z rodziną reprezentował lokalną Polonię na Paradzie Pułaskiego i bankiecie przed paradą.

Po tak trudnym okresie pandemicznym, kiedy nasze samochody wiele miesięcy stały w garażu, kiedy powróciła możliwość swobodnego poruszania się, warto udać się do specjalisty, i to renomowanego, aby otrzymać doskonały serwis i wskazówki co do rodzaju wymiany oleju itp. W tych dość nieprzewidywalnych czasach sprawny samochód to jak wygrany los na loterii. Warto więc mieć swój stały serwis i ulubioną firmę do współpracy.

Elżbieta Popławska


W czym specjalizuje się AutoSpace: diagnostyka komputerowa, wszystkie usługi z zakresu naprawy, w tym wymiana silników i skrzyń biegów, inspekcje stanowe, holowanie 24/h, pomoc w odnalezieniu auta, naprawa samochodów ciężarowych, prace objęte gwarancją, wulkanizacja, odbudowa aut po wypadkach, w tym naprawa nadwozia, obróbka ręczna i mechaniczna blachy oraz konserwacja antykorozyjna, sprzedaż i pomoc w załatwianiu pożyczek na samochody.


AutoSpace Repaid & Collision
545 Oak Street, Copiague, NY 11726
Tel. 631-789-1424
www.autospacecorp.us

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Poprzedni artykułInnowacyjne podejście
Następny artykułCo potrafią pijawki medyczne

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -