poniedziałek, 17 czerwca, 2024
Strona głównaDziałyCiekawostkiAtrakcja dla mocnych psychicznie

Atrakcja dla mocnych psychicznie

Skyfall Warsaw to nowa atrakcja turystyczna stolicy Polski. Znajdujący się 200 metrów nad ziemią taras widokowy zapewnia rewelacyjne oglądanie panoramy miasta, a także gwarantuje sporą dawkę adrenaliny. Szklana kostka wychyla się o 15 stopni w dół. Wywołuje to przerażenie, całość dopełnia muzyka.

Skyfall Warsaw to nowa atrakcja turystyczna w stolicy Polski. Fot. Materiały promocyjne

Skyfall Warszawa – taras widokowy z przeszkloną podłogą – wysunięty jest poza krawędź bryły wieżowca UNIT na 46. piętrze wieżowca UNIT przy Rondzie Daszyńskiego. Przypomina szklaną kostkę osadzoną na specjalnym wysięgniku, dzięki któremu taras wychyla się, potęgując doznania. Jednorazowo na taras widokowy mogą wejść cztery osoby.

Bezkonkurencyjność

To jedyna tego typu atrakcja w Europie i jedna z nielicznych tego typu realizacji na świecie. Podobnym tarasem pochwalić może się słynny wieżowiec Sears Tower w Chicago. Architektura całego obiektu nawiązuje do modernistycznego dziedzictwa stolicy. Podium zdobi niezwykła fasada – tak zwana „smocza skóra” – czyli tysiące płytek przypominających łuski, które reagują na każdy podmuch wiatru, fragment ten jest też efektownie podświetlony. Warsaw Unit oferuje 57 tys. mkw. powierzchni biurowej na 45 piętrach. Wieżowiec znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie stacji metra Rondo Daszyńskiego.

Ograniczenia dla wielu

Choć obiekt spełnia normy bezpieczeństwa, nie każdy zdoła z niego skorzystać. Powodem jest akrofobia, czyli lęk wysokości. U niektórych jest już nawet w razie konieczności wejścia na drabinę czy na wyższe piętro zwykłego budynku. Lęk wysokości nie jest błahostką, ponieważ objawia się on nie tylko myślami o zagrożeniu związanym z dużą wysokością, ale i objawami somatycznymi lęku, a czasami nawet napadem paniki. Lęk wysokości jest jedną z najczęstszych fobii specyficznych – zmaga się z nim od 3 do nawet 5% ludzi. Problem częściej spotykany jest u kobiet.

Halina Kossak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -