poniedziałek, 20 maja, 2024
Strona głównaGorący TematApel Ogólnokrajowego Zgromadzenia Osób Niepełnosprawnych Ukrainy

Apel Ogólnokrajowego Zgromadzenia Osób Niepełnosprawnych Ukrainy

Ogólnokrajowe Zgromadzenie Osób Niepełnosprawnych Ukrainy (The National Assembly of People with Disabilities of Ukraine – NADP) w imieniu ponad 100 organizacji działających i zrzeszających niepełnosprawnych w Ukrainie zaapelowało do wszystkich organizacji osób niepełnosprawnych na świecie o wsparcie pomocy humanitarnej i przyłączenie się do wysiłków na rzecz zakończenia wojny.

„Dziś osoby z niepełnosprawnościami ramię w ramię stają z żołnierzami, pomagając im w miarę swych możliwości bronić wspólnej ojczyzny” – piszą autorzy listu, opisując również zbrodnicze działania rosyjskich żołnierzy, którzy celowo niszczą infrastrukturę cywilną, ostrzeliwują szkoły czy szpitale, pozbawiają ludzi nie tylko dachu nad głową, ale też dostępu do ogrzewania czy pitnej wody.

„Chcemy pokoju!” – podkreślają autorzy listu, prosząc jednocześnie społeczność międzynarodową o pomoc humanitarną oraz zachęcając do bezpośredniego kontaktu z nimi w celu uzyskania więcej informacji. Poniżej zamieszczamy pełną treść listu w języku angielskim.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -