niedziela, 26 maja, 2024
Strona głównaUSAMassachusettsApel o łatwiejszy dostęp do zatrudnienia dla imigrantów

Apel o łatwiejszy dostęp do zatrudnienia dla imigrantów

Gubernator Massachusetts Maura Healey formalnie zwróciła się do administracji Bidena o podjęcie szeregu kroków w celu ułatwienia migrantom i uchodźcom legalnego znalezienia pracy. Równocześnie podkreśliła, że stan wyjątkowy, który obecnie obowiązuje w Massachusetts i kilku innych stanach, wymaga wyjątkowych rozwiązań.

Gubernator Massachusetts Maura Healey apeluje do władz federalnych o przyjęcie rozwiązań ułatwiających imigrantom podjęcie legalnej pracy. Fot. ma.gov

W opublikowanym 8 września liście Healey stwierdziła, że znaczny napływ migrantów do Massachusetts „nie słabnie”. Ponadto w osobnym komunikacie prasowym jej administracja przekazała, że ponad 6200 rodzin z dziećmi i kobietami w ciąży – „z których wiele to imigrantki” – przebywa obecnie w tymczasowych schroniskach.

Healey poprosiła Sekretarza Bezpieczeństwa Wewnętrznego Alejandro Mayorkasa o wykonanie jednego z dwóch kroków – umożliwienie migrantom i uchodźcom uzyskania tymczasowego zezwolenia na pracę, gdy tylko zwrócą się o azyl, lub potraktowanie otrzymania dokumentów zezwalających na pracę jako tymczasową zgodą na podjęcie pracy. W piśmie Healey wskazała, że obecne przepisy zabraniają podejmowania przez rząd federalny jakichkolwiek działań w sprawie wydawania tego typu uprawnień w ciągu pierwszych 150 dni od przybycia danej osoby do stanu.

Gubernator zaapelowała także o wprowadzenie szeregu innych zmian regulacyjnych, które mogłyby przyspieszyć proces wydawania zezwoleń na pracę i obniżyć jego koszty. Zwróciła się o dodatkowe fundusze federalne dla stanów mających trudności z zapewnieniem schronienia migrantom i uchodźcom.

AM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -