poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

Apel do Polonii

Danuta Skalska, Krystyna Markut i Maria Mirecka-Loryś (pierwsze trzy od prawej) od lat zaangażowane są w pomoc rodakom na dawnych Kresach Wschodnich

Pandemia Covid-19 wywróciła świat do góry nogami. Podróże są utrudnione i prawie niemożliwe. Nasi rodacy na dawnych Kresach Wschodnich cierpią niedostatek jeszcze bardziej niż przedtem. Jednak Maria Mirecka-Loryś i Danusia Skalska mają możliwości przekazania finansowej pomocy przez zaufanych ludzi.

Dlatego zwracam się, tak jak poprzednio, do Polonii o donacje, aby choć trochę pomóc naszym rodakom w tych bardzo trudnych czasach.

Tak jak w latach poprzednich proszę czeki przesyłać na moje nazwisko i adres, bo realizowanie czeków w Polsce jest kosztowne i długotrwałe.

Tak jak zawsze pokwitowania będę przesyłać każdemu pocztą po otrzymaniu ich od Światowego Kongresu Kresowian w Bytomiu.

Wszystkim ofiarodawcom dziękuję z góry za dobre serca i szczodre donacje.

Z poważaniem
Krystyna Markut


Czeki należy przesyłać na adres:
Krystyna Markut
1208 S. Duncan Ave
Clearwater, FL 33756


Od redakcji: Krystyna Markut, współzałożycielka Amerykańskiego Instytutu Kultury Polskiej na Florydzie i zaangażowana działaczka polonijna, niestrudzenie niesie pomoc rodakom na Ukrainie. Przed czasami pandemii co roku wyruszała w podróż na dawne Kresy Wschodnie, by wesprzeć mieszkających tam Polaków – nie tylko finansowo, ale też dobrym słowem i pamięcią. Obecnie pandemia i stan zdrowia uniemożliwiają jej osobiste udanie się w podróż, ale dzięki zaufanym osobom nadal ma możliwość przekazania pomocy potrzebującym rodakom, a my, na łamach „Białego Orła”, przekazujemy jej apel, by amerykańska Polonia wsparła rodaków na wschodzie.

spot_img

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -