sobota, 24 lutego, 2024
Strona głównaWiadomościPolskaApache trafią na wschodnią flankę NATO, do 18. Dywizji Zmechanizowanej

Apache trafią na wschodnią flankę NATO, do 18. Dywizji Zmechanizowanej

Śmigłowce Apache trafią na wschodnią flankę NATO, do 18. Dywizji Zmechanizowanej – poinformowało w poniedziałek Ministerstwo Obrony Narodowej na platformie X (dawniej Twitter). Apache będą przeznaczone do współpracy z czołgami Abrams – przekazano.

Fot. PAP/EPA/YONHAP

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak podpisał w poniedziałek w Mesie, w stanie Arizona, umowę offsetową z koncernem Lockheed Martin, związaną z zakupem śmigłowców Apache. Umowa zakłada powstanie centrum serwisowego śmigłowców w Bydgoszczy.

„Śmigłowce Apache trafią na wschodnią flankę NATO, do Żelaznej Dywizji (18 Dywizja Zmechanizowana – PAP). Są to najlepsze na świecie śmigłowce uderzeniowe. Apache będą przeznaczone do współpracy z czołgami Abrams” – poinformowano.

Oceniono, że „pozyskanie przez Polskę 96 śmigłowców uderzeniowych Apache pozwoli na skuteczne zwiększenie zdolności odstraszania potencjalnego agresora”.

W ramach umowy – pierwszej z trzech wstępnych kontraktów przed finalizacją zakupu Apache’ów – w zakładach WZL-1 w Bydgoszczy powstanie centrum serwisowe kluczowych części śmigłowców.

Katarzyna Krzykowska/PAP

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -