poniedziałek, 27 września, 2021
Strona głównaWiadomościPolska92-letni powstaniec okradziony

92-letni powstaniec okradziony

Takie rzeczy nie powinny się zdarzać. W zamian za dobre serce i chęć pomocy 92-letniego Janusza Badurę spotkała… kradzież.

Janusz Badura ps. Jastrząb walczył w powstaniu o wolną Warszawę. Fot. Zrzutka.pl

Janusz Badura ps. Jastrząb to uczestnik Powstania Warszawskiego, harcerz Szarych Szeregów. Jak tłumaczy, chciał być wierny przyrzeczeniu harcerskiemu, które niegdyś składał i dlatego, poproszony o pomoc – nie odmówił.

Początkowo sytuacja nie wyglądała podejrzanie – do pana Janusza podszedł młody mężczyzna i poprosił o pożyczenie pieniędzy, bo zabrakło mu na paliwo. 92-latek zaoferował mu 20 złotych, które akurat miał przy sobie. Mężczyzna stwierdził, że to za mało, dlatego pan Janusz postanowił podejść do swojego mieszkania, znajdującego się nieopodal, po kolejne 20 zł. Młody mężczyzna poszedł za nim, a gdy starszy pan wszedł do mieszkania, złodziej przestąpił próg tuż za nim i napadł staruszka. Gdy pan Janusz się ocknął, zorientował się, że zniknęły wszystkie jego oszczędności – ponad 20 tys. złotych, które miał odłożone na czynsz, operację zaćmy i nową protezę.

Od 1943 roku, od okupacji, byłem harcerzem i składałem przyrzeczenie harcerskie, w którym ślubowałem pomagać bliźniemu swemu. Całe życie starałem się pomagać. Szkoda, że często to przeciwko mnie się obraca – powiedział 92-latek. – Chciałem okazać serce i pomóc potrzebującym, a zostałem oszukany – podsumowuje ze smutkiem.

W internecie została uruchomiona zbiórka pieniędzy dla powstańca warszawskiego. Udało się już zebrać sumę, którą stracił pan Janusz, ale jeśli ktoś ma wolę, aby wesprzeć ten cel, to zbiórka nadal jest aktywna: https://zrzutka.pl/4e9gvs

JLS

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -