niedziela, 29 stycznia, 2023
Strona głównaUSAConnecticut86 mln w ramach pomocy na ogrzewanie

86 mln w ramach pomocy na ogrzewanie

Ogłoszona w środę 2 listopada kwota jest częścią funduszu pomocowego, opiewającego w sumie na 4.5 miliarda dolarów. Wydatki przeznaczone na program są znacznie wyższe niż typowe coroczne finansowanie, w wysokości około 3.5 miliarda dolarów. Równocześnie jego kwota jest znacznie niższa od 8 miliardów dolarów, które administracja Bidena i demokraci z Kongresu przekazali zeszłej zimy w ramach pakietu pomocy koronawirusowej.

Stan Connecticut dysponuje budżetem 86 milionów dolarów na zasiłki, które mają pomóc rodzinom poradzić sobie z kosztami ogrzewania tej zimy. Fot. Archiwum WEM

Pieniądze będą dystrybuowane za pośrednictwem Low-Income Home Energy Assistance Program (LIHEAP). Program stanowi wsparcie finansowe dla rodzin zmagających się z rachunkami za energię, pozwala także na przeprowadzenie prac remontowych, które przełożą się na obniżenie rachunków za prąd. W ubiegłym roku ze wsparcia w ramach LIHEAP skorzystało ponad 5 milionów gospodarstw domowych w całym kraju. Wg szacunków tym roku liczba ta będzie podobna.

Program będzie stanowił odpowiedź na apele prawodawców z Connecticut i Nowej Anglii, którzy szukali ostatnio wsparcia federalnego w kwestii cen energii. Dodatkowe informacje oraz wnioski dostępne są na portalu stanu Connecticut – ct.gov.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -