niedziela, 25 lutego, 2024
Strona głównaZnani i Lubiani60. urodziny Przemysława Babiarza

60. urodziny Przemysława Babiarza

Przemysław Babiarz zaskarbił sobie sympatię większości telewidzów. Choć nie nastawiał się na taką pracę, jaką wykonuje, spełnia się w niej od kilkudziesięciu lat znakomicie. Zawsze energiczny i uśmiechnięty może zaskoczyć swoim wiekiem. 4 listopada obchodzi 60. urodziny.

Przemysław Babiarz 4 listopada kończy 60 lat. Fot. przemysl.pl

Telewizja nie była początkowo zamierzonym zawodowym celem Babiarza. Trafił przed kamerę po zwolnieniu z teatru. Dziś uważa, że był w tym „palec boży”. Ten jeden z czołowych dziennikarzy sportowych studiował teatrologię na Uniwersytecie Jagiellońskim, a później ukończył Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej. Po trzech latach przygody na deskach Teatru Wybrzeże w Gdańsku 29-letni Babiarz zaczął swoją przygodę z dziennikarstwem sportowym przy okazji igrzysk olimpijskich w Barcelonie w 1992 r.

W życiu prywatnym Babiarza też nie brakowało zawirowań. Żona niespodziewanie zażądała rozwodu. Było to ciężkie doświadczenie. Czas uleczył rany i przyniósł nową miłość. Dziennikarz ożenił się ponownie po unieważnieniu pierwszego ślubu. Ma dwoje dzieci, z pierwszego małżeństwa: Szymona (ur. 1987) i z drugiego Luisę (ur. 1992).

Ten znany komentator nie kryje się ze swoją wiarą w Boga. W sieci można znaleźć wiele fotografii, na których pozuje z duchownymi bądź spotyka się z wiernymi podczas spotkań. Angażuje się w różne wydarzenia religijne. Dużo jeździ po kraju, nie ograniczając się do pracy w Warszawie. Jest ceniony za zaangażowanie społeczne. W 2017 roku został honorowym obywatelem Przemyśla.

H.K.

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -