niedziela, 29 stycznia, 2023
Strona głównaUSANew Jersey$50 za wjazd do centrum NYC?

$50 za wjazd do centrum NYC?

Niektórych kierowców czekają zmiany opłat za wjazd do centrum Manhattanu. Wiadomo, że dotknęłyby one mieszkańców New Jersey. Koszty będą niemałe.

Nowy Jork grozi mieszkańcom New Jersey opłatami sięgającymi nawet $50 za wjazd na obszar Manhattanu. Fot. Wikimedia

Władze Nowego Jorku rozważają wprowadzenie w życie ustawy, która zmieniłaby opłatę za wjazd do centrum metropolii. Zgodnie z nowymi założeniami, koszty miałyby wzrosnąć nawet o 50 dolarów. Kwota byłaby pobierana od niektórych kierowców na obszarze centrum Manhattanu poniżej 60. ulicy.

Już teraz chcący dostać się na wyspę przez most George’a Washingtona muszą uiścić opłatę w wysokości 16 dolarów. Proponowana zmiana znacznie obciążyłaby kieszenie niektórych kierowców. Dlaczego? Opłatę wysokości 50 dolarów uiszczać mieliby prowadzący pochodzący ze stanów, określanych mianem „Do Not Cooperate”, które nie chcą współpracować z miastem Nowy Jork w ramach egzekwowania opłat za mandaty wydane kierowcom z New Jersey jeżdżącym w Nowym Jorku. Do grupy tej należy także New Jersey, choć nie wiadomo jeszcze, czy groźba tak absurdalnych opłat jest tylko narzędziem do zmuszenia sąsiedniego stanu do współpracy, czy rzeczywiście mogłaby wejść w życie.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -