piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaDziałyRaporty Specjalne5 lat połączenia Warszawa – Miami

5 lat połączenia Warszawa – Miami

Florydę zamieszkuje prawie pół miliona osób pochodzenia polskiego. Niezmiernie cieszy nas, że możemy wyjść naprzeciw oczekiwaniom Polonii amerykańskiej, która po raz pierwszy otrzymuje ofertę bezpośrednich połączeń z Polską – mówił ówczesny prezes LOT-u po uruchomienia bezpośredniego połączenia między Warszawą i Miami, co miało miejsce dokładnie 1 czerwca 2019 r. Od tamtej pory minęło 5 lat. Co się w tym czasie zmieniło?

Inaugurację połączenia Warszawa – Miami, która miała miejsce 1 czerwca 2019 r., swoją obecnością zaszczycił popularny polski koszykarz grający wówczas w NBA Marcin Gortat. Fot. LOT

Polskie Linie Lotnicze LOT są jedną z najstarszych i mogących się poszczycić najdłuższą tradycją podniebnych podróży linii lotniczych na świecie. W tym roku polski przewoźnik obchodzi 95-lecie działalności. Na przestrzeni lat samoloty z charakterystycznym logo w kształcie żurawia przewiozły miliony pasażerów, w tym także Polaków podróżujących w obie strony przez Atlantyk. Od 5 lat – choć z przerwą w okresie pandemii – ułatwiają też podróżowanie do i z ojczyzny Polakom mieszkającym na Florydzie.

Inauguracja połączenia Warszawa – Miami była ważnym wydarzeniem, bowiem kierunek ten był i nadal jest jednym z kluczowych w siatce połączeń długodystansowych obsługiwanych przez polskiego przewoźnika. Bezpośrednie połączenie ze Słonecznego Stanu, w którym populacja Polonii odnotowuje od lat tendencję wzrostową, do Polski, było długo wyczekiwane. Zwłaszcza w sezonie letnim co roku tysiące Polaków z Florydy podróżuje do Polski, nie tylko po to, by odwiedzić ojczyznę, ale też żeby uciec do niej przed upalnym florydzkim latem. Jednak choć polonijni podróżni są niewątpliwie ważnym elementem strategii narodowego przewoźnika, to połączenie z Miami jest strategiczne także z innych powodów. Miami jest drugim najchętniej odwiedzanym przez zagranicznych turystów miastem w Stanach Zjednoczonych – rocznie przyciąga nawet 8 milionów podróżnych z całego świata. To również jedno z najważniejszych centrów biznesowych kraju, a także istotny port handlowy dla Ameryki Łacińskiej.

Obecnie w siatce połączeń narodowego przewoźnika można znaleźć bezpośrednie loty do Polski z Nowego Jorku, Newark, Chicago, Los Angeles i Miami, a także z Toronto. Zgodnie z zapowiedziami w nadchodzącym sezonie letnim samoloty PLL LOT będą przemierzały Atlantyk aż 60 razy w tygodniu, w tym aż 46 połączeń będzie między Stanami Zjednoczonymi a Polską, a 14 między Kanadą a Polską.

W sezonie letnim połączenia z Miami do Warszawy realizowane będą cztery razy w tygodniu: we wtorki, czwartki, soboty i niedziele. Samoloty z Miami będą startować o godz. 19:35. Loty powrotne z Warszawy do Miami będą startować z lotniska Chopina o godz. 12:15. Loty będą wykonywane Boeingami 787 Dreamliner.

JLS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -