czwartek, 25 lipca, 2024
Strona głównaPoloniaRhode Island25. rocznica święceń kapłańskich ks. Dariusza Jończyka

25. rocznica święceń kapłańskich ks. Dariusza Jończyka

Ks. Dariusz Jończyk, proboszcz polskiej parafii św. Józefa w Central Falls w czerwcu obchodził jubileusz 25-lecia święceń kapłańskich. Z tej okazji w niedzielę, 12 czerwca, w kościele św. Józefa zostało odprawione nabożeństwo dziękczynne, a po nim w Centrum Parafialnym odbyło się jubileuszowe przyjęcie.

Ks. Dariusz wywodzi się z południowej Polski, z okolic Częstochowy. Po ukończeniu edukacji w Polsce podjął naukę w seminarium św. Cyryla i Metodego w Orchard Lake, MI. 8 grudnia 1996 r. złożył śluby diakonatu, natomiast 14 czerwca 1997 r. w katedrze św. Piotra i Pawła w Providence, RI przyjął święcenia kapłańskie. W 2011 r. obronił doktorat na Northeastern University w Bostonie, a jego praca doktorska dotyczyła płk. Kuklińskiego i jego wyjątkowej misji. Od 2005 r. jest proboszczem parafii św. Józefa w Central Falls, jest też administratorem parafii św. Stanisława Kostki w Woonsocket, RI.

Parafianie cenią ks. Dariusza za jego życzliwość, otwartość na ludzi i działania podejmowane na rzecz integracji lokalnej polonijnej społeczności. – Podejście do ludzi jest bardzo ważne – twierdzi jedna z parafianek, Ewa Kikta, która była jedną z osób odpowiedzialnych za zorganizowanie przyjęcia. W obchodach jubileuszu wzięli udział duszpasterze z innych parafii, m.in. ks. Marek Kupka z parafii św. Wojciecha w Providence, RI czy ks. Marek Chmurski. Pojawił się też o. Michał Socha z Bostonu – nie sam, a w towarzystwie harmonii, na której zagrał kilka utworów. Parafianie z obu parafii przygotowali przystawki, obiad oraz ciasta na deser. Był też tort, toast wznoszony szampanem i płynące prosto z serca życzenia składane jubilatowi. Po obiedzie miała miejsca zabawa taneczna, a o muzykę zadbał DJ Żaba.

JLS
Fot. Stanisław Majkut


Z okazji jubileuszu 25-lecia święceń kapłańskich życzymy zdrowia i wszelkiej pomyślności, a także Bożego błogosławieństwa na dalsze lata duszpasterskiej posługi i opieki Matki Bożej w każdym dniu życia.

Redakcja „Białego Orła”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -