czwartek, 18 kwietnia, 2024
Strona głównaPoloniaFloryda23. Polonijne Mistrzostwa Świata w Golfie

23. Polonijne Mistrzostwa Świata w Golfie

W dniach 1-3 marca na Florydzie odbyły się 23. Polonijne Mistrzostwa Świata w Golfie Polonia Open. Po raz trzeci w historii miejscem rozgrywek był klub golfowy Trump National Doral w Miami.

Doroczne rozgrywki golfowe są dowodem na to, że wśród Polonii można znaleźć licznych miłośników tego sportu. Turniej jest jednak nie tylko okazją do sportowej rywalizacji i sprawdzenia swych umiejętności, ale również do spotkań towarzyskich w polonijnym – i nie tylko – gronie. W poprzednich edycjach brali udział znani sportowcy, jak choćby Zbigniew Boniek, Jerzy Dudek czy Mariusz Czerkawski. Wśród uczestników tegorocznych mistrzostw był m.in. Michał Probierz, trener piłkarskiej reprezentacji Polski U-21.

Trzydniowe rozgrywki na polu golfowym zwieńczone zostały eleganckim bankietem, który odbył się w piątkowy wieczór 3 marca. Podczas bankietu wręczono nagrody zwycięzcom rozgrywek. Triumfatorem tegorocznej edycji turnieju został Stan Maciata z Chicago.

Goście i zawodnicy tegorocznego turnieju Polonia Open by Żywiec mieli też okazję odwiedzić turniej PGA 2023 Honda Classic, w którym w tym roku po raz pierwszy brał udział nasz rodak – Adrian Meronk. Gadżety z autografami polskiego golfisty zostały rozlosowane podczas finałowego bankietu.