poniedziałek, 17 czerwca, 2024
Strona głównaTurystyka11 nowych miejsc na turystycznej mapie Polski

11 nowych miejsc na turystycznej mapie Polski

Parki rozrywki, nowe szlaki turystyczne, wystawy – sprawdźcie, jakie miejsca wzbogaciły lub wzbogacą turystyczną mapę Polski w tym roku. Może warto uwzględnić je na swojej trasie. Jedno jest pewne: atrakcji nikomu, kto tego lata wybierze się do Polski, nie zabraknie!

1. Park rozrywki na Mazurach

Otwarcie parku w Łutynówku koło Olsztynka zaplanowano na koniec roku 2024 r. Ma być to największy park rozrywki w Polsce, swoimi rozmiarami przewyższający dotychczasowego lidera, czyli Energylandię. Kompleks zlokalizowany nad jeziorem Wenyk ma zajmować 300 hektarów i mieścić nie tylko park rozrywki, ale także kompleks turystyczny z noclegami. Wiele atrakcji odnajdą w nim zarówno miłośnicy silnych wrażeń, jak i rodziny z dziećmi.

2. Majaland w Gdańsku

Ma to być park rozrywki z motywem przewodnim pszczółki Mai i smerfów. Otwarcie parku rozrywki zaplanowane jest na lato 2024 r. Rodziny będą mogły skorzystać z licznych atrakcji w głównej hali parku, jak i na zewnątrz. Wśród atrakcji znajdą się m.in. tematyczne strefy zabawy, rollercoastery, park wodny i karuzele. Na zewnątrz ma powstać wodny plac zabaw, tańczące fontanny i zewnętrzny plac zabaw. Park będzie otwarty 365 dni w roku.

3. Fabryka Wody w Szczecinie

Otwarcie obiektu jest zaplanowane na przełom wiosny i lata 2024 roku, ale nie ma jeszcze dokładnej daty. Miejsce ma już swoją stronę internetową i profil na FB: www.fabrykawody.eu i facebook.com/FabrykaWody. Jest to obiekt łączący rozrywkę typową dla aquaparku z walorami edukacyjnymi. Nauka przez zabawę będzie realizowana na specjalnie przygotowanej ścieżce edukacyjnej. Cały kompleks będzie zawierał centrum rozrywki aquapark, otwartą przestrzeń rekreacyjną z basenami, ścieżkę edukacyjną i laboratoria oraz przestrzeń wystawienniczą.

Na terenie nowego aquaparku w Szczecinie mają znaleźć się baseny, zjeżdżalnie, strefy sportowa i rekreacyjna z tarasami i plażą, a także jedno z największych w kraju saunarium. Fot. Fabryka Wody

4. Park Rozrywki Hossoland Brojce

Otwarcie obiektu jest zaplanowane na połowę 2024 roku, ale nie ma jeszcze dokładnej daty. Miejsce ma już swoją stronę internetową i profil na FB: www.hossoland.pl i facebook.com/Hossoland. Wzorując się na Energylandii, twórcy parku rozrywki Hossoland mają ambicje zostać największym tego typu obiektem w regionie. Nowy park rozrywki będzie zlokalizowany w niewielkiej wsi Kiełpino w gminie Brojce. Park będzie mieścił cztery tematyczne królestwa związane z legendami morskimi regionu. Odwiedzający znajdą w nim kolejki górskie, karuzele i par wodny.

5. Wieża widokowa Skolnity w Wiśle

Inwestycja ma być oddana do użytkowania latem 2024, ale nie ma jeszcze dokładnej daty. Miłośników pieszych wędrówek i turystyki bliskiej natury z pewnością ucieszy fakt z otwarcia nowej wieży widokowej w koronach drzew. Położona będzie na zboczu Wierchu Skolnity w Wiśle.

6. Wieża widokowa w górze Kamionna

W styczniu 2024 roku została otwarta nowa najwyższa wieża widokowa w Beskidzie Wyspowym. Znajduje się na górze Kamionna. Przy dobrych warunkach pogodowych można z niej podziwiać panoramę Tatr.

Wieża widokowa na Kamionnej ma wysokość 29 metrów. Rozciąga się z niej malowniczy widok na całą okolicę. Fot. TVP

7. Nowy szlak turystyczny w Karpaczu

Ścieżka nazywa się „Karkonosze do odkrycia” i ułatwia poznanie najważniejszych atrakcji kulturowych i przyrodniczych regionu. Została otwarta w marcu 2024. Charakterystycznym elementem ścieżki są drewniane leżaki, na których można odpocząć podziwiając widok.

8. Baza turystyczna w Mysłowie

Otwarcie miało miejsce w marcu, ale ciągle dobudowywane są elementy bazy. Osoby wybierające się w Sudety i góry Kaczawskie mogą korzystać z nowej bazy noclegowej położonej we wsi Mysłowie. Ciągle powstają miejsca do odpoczynku, wiaty handlowe, parkingi i strefy rekreacyjne. Jednym z elementów nowej bazy turystycznej jest pumptrack rowerowy.

9. Interaktywne Centrum Bajki i Animacji w Bielsku-Białej

W Bielsku-Białej 25 maja 2024 roku zostanie otwarte Interaktywne Centrum Bajki i Animacji przy Studiu Filmów Rysunkowych. Centrum wykorzysta dorobek Studia Filmów Rysunkowych, w którym powstawały takie tytuły jak „Bolek i Lolek”, „Reksio” czy „Smok Wawelski”. Centrum ma łączyć różne formy rozrywki i edukacji z wykorzystaniem nowoczesnych technik multimedialnych. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.sfr.pl

10. Nowa wystawa na Wawelu w Krakowie

Od stycznia 2024 rok na Wawelu można oglądać nową wystawę położoną w części zamku dotąd niedostępnej dla turystów. Aby obejrzeć wystawę „Wawel podziemny. Lapidarium”, zwiedzający muszą przejść piwnicami pod wschodnim skrzydłem zamku. Ciekawą częścią wystawy jest średniowieczna studnia. Więcej informacji o wystawie: www.wawel.krakow.pl/wystawa-stala/wawel-podziemny-lapidarium-małopolskie

11. Centrum Nauki Cogiteon w Krakowie

Otwarcie zaplanowane jest na 21-22 czerwca 2024 r. Centrum nauki Cogiteon jest kompleksem położonym na terenie dawnego lotniska Kraków-Czyżyny. Miejsce będzie posiadać stałą wystawę o człowieku, laboratoria, szklarnie, pracownie naukowe, przestrzeń konferencyjną, akademię dziecięcą oraz kawiarnię i restaurację. Miejsce ma już swoją stronę internetową i profil na FB: www.cogiteon.pl i www.facebook.com/cogiteon.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -