czwartek, 28 października, 2021
Strona głównaWiadomościPolskaZNP w pełni odrzuca propozycje MEiN

ZNP w pełni odrzuca propozycje MEiN

Związek Nauczycielstwa Polskiego w pełni odrzuca propozycje zmian w ustawie Karta nauczyciela, przedstawione przez kierownictwo Ministerstwa Edukacji i Nauki 21 września – powiedział na poniedziałkowej konferencji prasowej w Warszawie prezes ZNP Sławomir Broniarz.

Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz (L) oraz wiceprezes ZNP Krzysztof Baszczyński (P) podczas konferencji prasowej po posiedzeniu Prezydium ZG ZNP nt. „Co proponuje minister Przemysław Czarnek”, odbywającej się 27 września, w Warszawie. Fot. Paweł Supernak/PAP

„Rozwiązania zawarte w propozycji resortu edukacji to skrajny przejaw lekceważenia nauczycieli i reprezentujących ich przedstawicieli oświatowych związków zawodowych, dający poważny argument do podęcia działań protestacyjnych” – dodał Broniarz, prezentując stanowisko Prezydium Zarządu Głównego ZNP.

Dodał, że „deklarowana przez ministra Przemysława Czarnka +podwyżka+ płac kosztem zwiększenia pensum i odebrania niektórych dodatków oznacza, że nauczyciele sami sfinansują wzrost wynagrodzeń”.

„Domagamy się powiązania systemu wynagrodzeń nauczycieli ze średnim wynagrodzeniem w gospodarce narodowej. To rozwiązanie jest przedmiotem inicjatywy ustawodawczej, pod którą podpisują się obecnie obywatelki i obywatele” – dodał prezes ZNP.

Agata Zbieg, Danuta Starzyńska-Rosiecka/PAP

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -