piątek, 19 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościPolskaZNP i WZZ „Forum-Oświata” zawarły porozumienie o powołaniu komitetu protestacyjnego

ZNP i WZZ „Forum-Oświata” zawarły porozumienie o powołaniu komitetu protestacyjnego

Związek Nauczycielstwa Polskiego i Wolny Związek Zawodowy „Forum-Oświata” podpisały porozumienie w sprawie powołania międzyzwiązkowego komitetu protestacyjnego. Porozumienie jest otwarte dla innych związków zawodowych – poinformowali szefowie obu związków.

Prezes ZNP Sławomir Broniarz (L) i przewodniczący Wolnego Związku Zawodowego „Forum-Oświata” Sławomir Wittkowicz (2L) podczas złożenia przez ZNP 250 tysięcy podpisów pod obywatelską inicjatywą ustawodawczą „Godne płace i wysoki prestiż nauczycieli” w biurze podawczym Sejmu, 18 listopada 2011 r., w Warszawie. Fot. PAP/Marcin Obara

„Dzisiaj WZZ +Forum-Oświata+ i Związek Nauczycielstwa Polskiego podpisały porozumienie w sprawie powołania międzyzwiązkowego komitetu protestacyjnego. To porozumienie jest otwarte na inne związki zawodowe, jest także otwarte na nasze koleżanki i kolegów z +Solidarności+, a także na inne związki, które nie należą do organizacji reprezentatywnych” – poinformował prezes ZNP Sławomir Broniarz w czwartek na konferencji prasowej w Warszawie.

„Naszym celem jest wspólne działanie na rzecz poprawy sytuacji w polskiej edukacji, poprawy warunków pracy, poprawy wynagrodzenia, a przede wszystkim tego wszystkiego, co wiąże się ze zmianą polityki edukacyjnej, w tym pozytywnym tego słowa znaczeniu. Chcemy szkoły dobrej, szkoły otwartej, szkoły z bardzo dobrymi nauczycielami, z zadowolonymi uczniami. Wydaje się, że jesteśmy w stanie ten cel osiągnąć, ale wtedy, kiedy po drugiej stronie będzie partner zainteresowany dyskusją, zainteresowany rozmowami. Póki co ze smutkiem muszę stwierdzić, że takiego partnera po drugiej stronie nie widzimy” – mówił Broniarz.

„Dlatego podjęliśmy decyzję o wspólnym. Akcja protestacyjna będzie miała różne oblicze, różny charakter. O szczegółach będziemy państwa informować wraz z pojawianiem się decyzji ciał statutowych. Najbliższe decyzje zapadną w poniedziałek” – podał. „Mam wrażenie, że do tej akcji przyłączą się nie tylko inne związki zawodowe, ale przede wszystkim nauczyciele, pracownicy niebędący nauczycielami, pracownicy szkół wyższych (…). Jeżeli chcemy cokolwiek osiągnąć musimy być razem, mając wspólne cele, wspólne plany, wspólne działania” – dodał.

Przewodniczący WZZ „Forum-Oświata” Sławomir Wittkowicz przypomniał, że główne cele, które im przyświecają, to przede wszystkim podniesienie wynagrodzeń nauczycieli i pracowników niepedagogicznych, przywrócenie rzeczywistego dialogu ze środowiskiem.

Danuta Starzyńska-Rosiecka, Gabriela Putkowska/PAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -