piątek, 19 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościPolskaOd 16 września szczepienie drugą dawką przypominającą dla osób pow. 12 lat

Od 16 września szczepienie drugą dawką przypominającą dla osób pow. 12 lat

Od 16 września, czyli od dnia jutrzejszego, wprowadzamy szczepienie drugą dawką przypominającą dla osób powyżej 12 lat, które przyjęły podstawowy schemat szczepienia i pierwszy booster – powiedział w czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski.

Minister zdrowia Adam Niedzielski na konferencji prasowej, 15 września, w budynku Ministerstwa Zdrowia w Warszawie. Spotkanie dot. rozpoczęcia powszechnych szczepień przeciw COVID-19 drugą dawką przypominającą. Fot. PAP/Tomasz Gzell

Według Niedzielskiego najważniejszą bronią przeciw koronawirusowi są szczepienia.

„Od 16 września wprowadzamy szczepienie drugą dawką przypominającą dla osób powyżej 12 lat, które przyjęły podstawowy schemat szczepienia i pierwszy booster. W ten sposób uzupełniamy te dotychczasowe zalecenia, które dotyczyły osób z upośledzoną odpornością i osób 60 plus, poszerzając grupę osób uprawnionych do szczepienia” – wyjaśnił.

Niedzielski zapewnił również, że dostępne są leki przeciwko COVID-19 – molnupiravir i paxlovid.

„Jesteśmy w trakcie przyjmowania kolejnych partii leku, które będą dostarczane do szpitali, gdzie przebywają osoby chorujące będące w grupach ryzyka. Chodzi o pacjentów senioralnych i o pacjentów, którzy są obciążeni różnymi chorobami, które wiążą się z osłabieniem systemu immunologicznego” – dodał.

Iwona Żurek, Katarzyna Herbut/PAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -