wtorek, 7 lutego, 2023
Strona głównaDziałyPoradyZmiany w przepisach Medicare w 2023 r.

Zmiany w przepisach Medicare w 2023 r.

Począwszy od 1 stycznia 2023 r., jeśli zarejestrujesz się w miesiącu, w którym kończysz 65 lat lub w ciągu następnych trzech miesięcy swojego IEP, ubezpieczenie zaczyna obowiązywać pierwszego dnia miesiąca po rejestracji. Przed tą zmianą ubezpieczenie Medicare Część B rozpoczynało się dwa do trzech miesięcy po rejestracji.

Opieka zdrowotna w USA jest jednym z największych problemów i wydatków, z jakimi borykają się seniorzy. Fot. Archiwum WEM

Jeśli nie zarejestrowałeś się na Medicare podczas swojego IEP, masz co roku kolejną szansę na zapisanie się w „Otwartym okresie rejestracji” (GEP) od 1 stycznia do 31 marca. Medicare Część B rozpocznie się pierwszego dnia miesiąca po rejestracji, a nie jak według obecnych przepisów od 1 lipca!

Standardowa składka w 2023 za część B wyniesie $164.90/miesiąc.

Osoby z wyższymi dochodami zapłacą większą składkę, jeśli ich dochód w 2021 roku był większy niż $97,000 na osobę lub $194,000/małżeństwo.

Każdego roku pojawiają się nowe opcje i federalny Medicare oraz firmy ubezpieczeniowe dokonują zmian dotyczących pokrycia, limitów i kosztów.

Najważniejszą rzeczą jest wybranie odpowiedniej metody otrzymywania świadczeń medycznych oraz planu Medicare, ponieważ potrzeby odnośnie do opieki zdrowotnej zmieniają się z wiekiem, a więc zmiana planu może być korzystna, szczególnie jeśli ma się ten sam plan przez lata, nie kwestionując, czy jest najlepszy.

Jeśli po zapoznaniu się z informacją, jakie obecny plan wprowadza zmiany i plan spełnia oczekiwania na następny rok, nie trzeba nic robić i ubezpieczenie przejdzie automatycznie na nowy rok!

Beneficjenci w Connecticut na 2023 rok, w zależności od hrabstwa, mogą wybrać jeden z prawie 50 planów Medicare Advantage lub z 24 planów na leki – Część D. W tym jest wiele planów specjalnych – dla osób uprawnionych do Medicaid i Medicare lub w domach opieki.

Coroczny Okres Zapisów – AEP trwa od 15 października do 7 grudnia.

W czasie corocznego okresu zapisów osoby posiadające Medicare PART A i B mogą dodawać świadczenia, takie jak plany Advantage (Część C) lub na leki (Część D), zmieniać je lub z nich rezygnować. Warto dokonać przeglądu planów, aby wybrać najkorzystniejsze dla siebie ubezpieczenie na następny rok.

Wybór planu powinien być dostosowany do indywidualnej sytuacji zdrowotno-finansowej, więc nie należy sugerować się opiniami innych osób, którzy mogą mieć źle dobrany plan dodatkowy.

Pomogę wybrać odpowiedni plan zdrowotny i na leki w ramach jednego prostego planu Medicare Advantage, już od $0/miesiąc.

Konsultacje i usługi związane ze zmianami ubezpieczenia są zawsze darmowe!

Wstępny Okres Zapisów jest indywidualny – IEP

Obejmuje miesiąc 65. urodzin oraz trzy miesiące przed i trzy miesiące po nim. Można się zapisać do części A, części B albo obydwu. Można także zapisać się do dodatkowego planu Medicare Advantage (część C) lub planu na leki (część D).

Zaleca się zapisanie do Medicare w lokalnym biurze Social Security 3 miesiące przed 65. urodzinami, Medicare zacznie działać od 1. dnia miesiąca urodzin.

Obecnie można zarejestrować się tylko telefonicznie lub przez stronę http://www.ssa.gov/benefits/medicare

Otwarty Okres ZapisówGEP trwa od 1 stycznia do 31 marca

Jeśli nie zmieniło się planu do 7 grudnia, członkowie już zapisani do planów Medicare Advantage mogą jednorazowo zmienić go na inny lub wrócić do podstawowego Medicare i zapisać się do części D – na leki oraz planu suplementarnego.

Również tylko w tym okresie można zapisać sie do podstawowego Medicare Część A lub B w Social Security, jeśli ktoś nie zrobił tego w wieku 65 lat i nie przysługuje mu specjalny okres zapisowy!

Kto się kwalifikuje do programu ubezpieczenia Medicare?

Z programu Medicare mogą korzystać osoby, które:

  • są obywatelami lub mają stały pobyt co najmniej 5 lat oraz
  • ukończyły 65 lat lub
  • nie ukończyły 65 lat, ale kwalifikują się z tytułu niepełnosprawności lub otrzymują rentę inwalidzką co najmniej 2 lata.

WAŻNE! Medicare jest obowiązkowe od 65. roku życia!

  • Osoby nie muszą pobierać emerytury w wieku 65 lat, aby otrzymać Medicare.
  • Jeśli osoba kończąca 65 lat nie zapisze się do rządowego ubezpieczenia Medicare, musi liczyć się z karami, które zostaną naliczone i będą pobierane co miesiąc od obecnej lub przyszłej emerytury.
  • Osoby zatrudnione i posiadające ubezpieczenie grupowe nie mają obowiązku zapisania się do Medicare w wieku 65 lat, a kary za późniejsze przystąpienie do Medicare nie będą naliczone w przyszłości!

Warto jednak porównać ubezpieczenie grupowe z ubezpieczeniem Medicare, ponieważ często Medicare jest tańszą opcją.

UWAGA! Ubezpieczenie COBRA nie jest traktowane jako grupowe ubezpieczenie!

Osoby, które nie pracowały w USA lub pracowały mniej niż 10 lat, ale posiadają Zieloną Kartę min. 5 lat, również mogą i powinny zapisać się do ubezpieczenia Medicare.

Wiele osób ubezpieczonych w Medicare jest uprawnionych do rządowo-stanowej pomocy finansowej. Do zakwalifikowania się brany pod uwagę jest tylko miesięczny dochód brutto, bez względu na posiadane oszczędności!

Limity dochodu w CT są wysokie, więc warto sprawdzić, czy się Państwo kwalifikujecie, aby zaoszczędzić na dopłatach do składek, rachunków i na leków.

Część A i B to Podstawowy/Oryginalny Medicare, który nie pokrywa w 100% kosztów leczenia, jak również nie zawiera ubezpieczenia na leki, świadczeń okulistycznych czy dentystycznych. I tu z pomocą przychodzą plany Medicare Advantage – Część C, oferując, poza medycznymi świadczeniami, również ubezpieczenie na leki, okulistyczne i dentystyczne, badanie słuchu i dopłaty do aparatów słuchowych, ubezpieczenie wypadkowe na cały świat, darmowy dostęp do siłowni czy transport oraz wiele innych benefitów ważnych dla seniorów.

Warto wybrać zaufanego doradcę ubezpieczeń medycznych, który poprowadzi Państwa przez meandry Medicare i będzie udzielał szczegółowych wyjaśnień przez cały rok, jak również przez wiele następnych lat.

Uzyskanie profesjonalnej porady jest bardzo istotne, ponieważ, poza przepisami federalnymi, każdy stan ma inne zasady, a właściwe zrozumienie i spełnienie wymagań Medicare pomoże Państwu uniknąć podstawowych błędów.

Pomogę wybrać odpowiedni plan zdrowotny i na leki w ramach jednego prostego planu Medicare Advantage już od $0/miesiąc.

Konsultacje i usługi związane ze zmianami ubezpieczenia są zawsze darmowe!

Bezpłatnie pomagam w kontaktach z Social Security Administration oraz odpowiem na wszelkie pytania i wątpliwości związane z Medicare oraz planowaniem emerytalnym.

ZAPRASZAM!
Aleksandra Mroz – tel. 860.997.3054
Licencjonowany specjalista ubezpieczeń medycznych

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -