poniedziałek, 20 maja, 2024
Strona głównaDziałySportDrużyna Joanny Wołosz wygrała siatkarską Ligę Mistrzyń

Drużyna Joanny Wołosz wygrała siatkarską Ligę Mistrzyń

Prosecco Doc Imoco Conegliano okazało się najlepszym zespołem siatkarskiej Ligi Mistrzyń w sezonie 2023/24. Drużyna z prowincji Treviso w finale ograła 3:2 Vero Volley Monza. W zwycięskiej ekipie wystąpiła Joanna Wołosz.

Joanna Wołosz drugi raz cieszyła się z triumfu w lidze mistrzyń. Fot. Joanna Wołosz/facebook

W wielkim finale, który odbył się w tureckiej Antalyi, spotkały się drużyny z włoskiej ekstraklasy. W roli faworytek stawiano zespół naszej rozgrywającej, który walczył o czwarte trofeum w sezonie.

Drużyna z Monzy zakończyła z kolei rozgrywki Serie A na półfinale, ale motywacji też jej nie brakowało. Największa była po stronie Paoli Egonu, która po raz piąty z rzędu (nie licząc przerwy związanej z koronawirusem) awansowała do finału LM. Nikt przed nią tego nie dokonał.

Mecz był zacięty, choć same sety niekoniecznie (25:14, 23:25, 25:19, 19:25, 15:9). W tie-breaku Imoco po błędzie rywalek odskoczyło na 10:6, kontrolowało sytuację i na koniec mogło świętować drugi w historii triumf w lidze mistrzyń.

Wcześniej Wołosz wraz z swoją drużyną cieszyła się ze zwycięstwa w lidze mistrzyń w 2021 roku. W sumie siatkarka rodem z Elbląga zdobyła we włoskim klubie aż 25 medali.

Po zasłużonym odpoczynku pani Joanna dołączy do reprezentacji Polski, przygotowującej się do niezwykle ważnego, bo olimpijskiego sezonu.