niedziela, 21 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościPolskaZmarł słynny dziennikarz Janusz Weiss

Zmarł słynny dziennikarz Janusz Weiss

Zmarł słynny dziennikarz, prezenter radiowy, telewizyjny i pisarz Janusz Weiss. O jego śmierci poinformował syn – przekazało w sobotę Radio ZET. Weiss był m.in. współzałożycielem tego radia, autorem popularnych audycji, m.in. „Dzwonię do Pani, Pana w bardzo nietypowej sprawie”.

Fot. PAP/Leszek Szymański

Jak podało radio ZET, Janusz Weiss zmarł w piątek 10 marca 2023 r. O jego odejściu poinformowała rodzina.

„Z głębokim żalem i w wielkiej rozpaczy zawiadamiamy, że 10 marca po ciężkiej walce z okrutną chorobą odszedł od nas Kochany Mąż, Wspaniały Tatuś, Człowiek Wielkiej Dobroci. Janusz Weiss” – napisał, jak przekazało radio, syn dziennikarza.

Radio ZET przypomina, że Janusz Weiss urodził się 31 maja 1948 r. w Warszawie. Był artystą kabaretowym, prezenterem radiowym i telewizyjnym, dziennikarzem i pisarzem. Pod koniec lat 60. założył razem z Jackiem Kleyffem kabaret Salon Niezależnych, w której występował przez kolejne pięć lat.

W 1990 r. – jak przypomina radio ZET – razem z Andrzejem Woyciechowskim współtworzył tę rozgłośnie, rekrutując do pracy nowe pokolenie dziennikarzy, m.in. Wojciecha Jagielskiego, Marzenę Chełminiak, Szymona Majewskiego i wielu innych.

W latach 1990–2011 prowadził audycję „Dzwonię do Pani, Pana w bardzo nietypowej sprawie”. W 2010 r. otrzymał za nią nagrodę w plebiscycie MediaTory – Studenckie Nagrody Dziennikarskie w kategorii ReformaTOR, przyznawaną dziennikarzom, którzy zmieniają rzeczywistość z dobrym skutkiem. Ponadto był gospodarzem programu „Wszystkie pytania świata”. Janusz Weiss prowadził też popularny teleturniej „Miliard w rozumie”.

W 2011 r. został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

kos/joz/PAP

1 KOMENTARZ

 1. TyPOwy żydziorys resortowego bachora:
  Urodził się jako syn Żyda[2] Oskara Weissa (1915–2004), pułkownika Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego [3] i Janiny z domu Hajduczenii[4] (1923–1990)[5], pochodzenia rosyjskiego. Sam
  określał się przede wszystkim jako Żyd[6][7].
  W 1990 razem z Andrzejem Woyciechowskim współtworzył Radio Zet. Radio kloZet to rozpylacz żydowskiej gazety „Gówno Wartej” w eterze.
  W 2013 był komentatorem w programie TVN24 – czyli stacji agenturalnej, której patronowali funkcjonariusze komunistycznej bezpieki.
  Za służbę na rzecz ludu Israela w mendiach ludu Tory otrzymał nagrodę w plebiscycie MediaTory – w kategorii ReformaTOR. TyPOwy POmiot żydokomuny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -