sobota, 31 lipca, 2021
Strona głównaWiadomościPolskaZłoty jubileusz o. Rydzyka

Złoty jubileusz o. Rydzyka

Ojciec Tadeusz Rydzyk – redemptorysta z Torunia i dyrektor Radia Maryja oraz Telewizji Trwam – obchodzi w tym roku 50-lecie złożenia wieczystych ślubów zakonnych i święceń kapłańskich. Z tej okazji prezydent Andrzej Duda napisał specjalny list skierowany do duchownego, który odczytano w czasie mszy odprawionej w niedzielę, 13 czerwca.

Minister Grażyna Ignaczak-Bandych, Szef KPRP na uroczystości z okazji 50-lecia ślubów zakonnych i kapłaństwa ojca Tadeusza Rydzyka. Fot. prezydent.pl

„Trudno wyobrazić sobie polską rzeczywistość duchową i społeczną bez ogromnego wkładu wniesionego w ostatnich dziesięcioleciach przez Ojca Dyrektora” – napisał w liście Andrzeja Duda. Prezydent podkreślił olbrzymi wkład o. Rydzyka w działalność Radia Maryja, które wkrótce będzie obchodziło 30-lecie działalności. „Szczególna rola tej rozgłośni polega na tym, że pozwoliła ona w pełni wybrzmieć głosowi milionów Polaków wiernych tradycyjnym wartościom, a jednocześnie połączyła w kręgu modlitwy i otoczyła troską osoby samotne, często marginalizowane” – napisał. Wymienił w liście również inne inicjatywy o. Rydzyka, takie jak Telewizja Trwam, Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, a także toruńskie sanktuarium pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i świętego Jana Pawła II.

„Wydaje się wprost nie do uwierzenia, że tyle dokonań może być efektem wizjonerskiej aktywności jednego człowieka” – spuentował prezydent dodając, iż jest pod wrażeniem zasług o. Rydzyka dla Kościoła i Polski.

List zakończył się gratulacjami oraz życzeniami nieustającej opieki Matki Bożej, dużo zdrowia, wielu sił i wszelkiej pomyślności. „Jestem przekonany, że dzięki niewyczerpanej energii Ojca Dyrektora wielkie toruńskie dzieło będzie się nadal rozwijać” – wyraził nadzieję prezydent Polski.

Podczas uroczystej mszy św. list w imieniu prezydenta odczytała szefowa jego kancelarii, minister Grażyna Ignaczak-Bandych.

JLS

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -