czwartek, 28 września, 2023
Strona głównaPoloniaNowy JorkZbliża się 7. edycja charytatywnego „Biegu o Uśmiech Dziecka”

Zbliża się 7. edycja charytatywnego „Biegu o Uśmiech Dziecka”

Children’s Smile Foundation zaprasza na siódmą edycję charytatywnego „Biegu o Uśmiech Dziecka”. Zgodnie z tradycją jest on organizowany wspólnie z Polska Running Team, a patronat honorowy sprawuje Konsulat Generalny RP Nowym Jorku.

Dochód z wydarzenia zostanie przeznaczony na pomoc dla chorych i potrzebujących dzieci. Na zdj. uczestnicy 6. Edycji „Biegu o Uśmiech Dziecka” w 2022 r. Fot. Archiwum Children’s Smile Foundation

Tegoroczny „Bieg o Uśmiech Dziecka” odbędzie się w niedzielę, 24 września, i będzie miał miejsce w Forest Park na Queensie (Woodhaven Blvd. & Forest Park Dr., Queens, NY 11421). Trasa będzie rozciągała się wśród pięknych parkowych widoków, co na pewno dostarczy biegaczom dodatkowych atrakcji i wrażeń. Jej dystans będzie wynosił 5 km (5K). Początek sportowej imprezy zaplanowany jest na godz. 10:00 rano.

Rejestracja uczestników odbywa się poprzez stronę internetową https://events.elitefeats.com/23childrenssmile (wystarczy smartfonem zeskanować QR kod znajdujący się na plakatach i ulotkach). Donacja od uczestników wynosi 40 dolarów. W tę cenę wliczona jest okolicznościowa koszulka 7. edycji „Biegu o Uśmiech Dziecka”, a także kawa, herbata i ciasto. W dniu biegu rejestracja potrwa tylko do godz. 9:00 rano, a donacja będzie wynosiła 50 dolarów. Dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat udział w biegu jest bezpłatny, a trasa, jaką będą miały do pokonania, będzie wynosiła 1000 m (1K). Dochód z charytatywnej imprezy będzie przeznaczony na pomoc chorym i potrzebującym dzieciom.

Honorowy patronat nad siódmą edycją „Biegu o Uśmiech dziecka” objął Konsulat Generalny RP w Nowym Jorku. „Jestem pełen uznania dla szczytnego celu tego przedsięwzięcia, którym jest niesienie pomocy dzieciom pokrzywdzonym przez los. Dzięki cykliczności tego wydarzenia również w tym roku możliwe będzie wsparcie kolejnych chorujących dzieci. Cieszę się, że entuzjaści biegania biorący udział w wydarzeniu zorganizowanym przez Fundację Uśmiech Dziecka mogą przyczynić się swoją aktywnością sportową do polepszenia zdrowia, a także warunków życia jej podopiecznych” – napisał w liście przesłanym do Children’s Smile Foundation konsul generalny Adrian Kubicki.

Radości z możliwości przeprowadzenia kolejnej edycji „Biegu o Uśmiech Dziecka” nie kryje też Wojciech Maślanka, dyrektor wykonawczy Children’s Smile Foundation. – Cieszę się, że po raz kolejny będziemy mogli spotkać się na naszej dorocznej sportowej charytatywnej imprezie. Liczymy, że w tym roku będzie rekordowa frekwencja, ponieważ już chyba nikt nie będzie się obawiał pandemii, która – mam nadzieję – opuściła nas na dobre. W dodatku tym razem organizujemy bieg w niedzielę, a nie w sobotę jak rok temu, więc nasza impreza nie powinna kolidować z zajęciami w polskich szkołach dokształcających, przez co na pewno będzie więcej dzieci i młodzieży – podkreśla Wojciech Maślanka.

Siódma edycja „Biegu o Uśmiech Dziecka” możliwa jest do zorganizowana dzięki wsparciu sponsorów i donatorów. Głównym sponsorem jest Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa. Poza tym charytatywną imprezę wsparły także firmy: ETS Contracting, Perecman Firm PLLC, Belvedere Bridge, Joanna Gwozdz Attorney at Law, Pulaski Association of Business and Professional Men, Arthur’s Funeral Home, Green & Szymanski-Low Offices, Block O’Toole & Murphy LLP-Paweł Wierzbicki, Vision Financial Planning, Victoria Consulting & Development LLC, Cobalt Mechanical, AMN Corporation, Grzegorz Wolski PT PC, Ella Business Center Insurance, All State-Robert Dworniczak, FT Services & Distribution LLC, JEPOL Construction oraz Szkoła Języka i Kultury Polskiej im. JPII na Maspeth.

Patronat medialny sprawują: „Biały Orzeł”, „Kurier Plus”, „Nowy Dziennik”, „Tygodnik Plus”, „Super Express” oraz portale – www.Bazarynka.com i www.Poland.us (Dziennik Polonijny).

Więcej informacji na temat „Biegu o Uśmiech Dziecka” można znaleźć na stronie www.childrenssmilefoundation.org oraz na facebookowym profilu fundacji, a także uzyskać w jej biurze pod numerami telefonów: (347) 602 3622 lub (718) 894 6443.

PR Children’s Smile Foundation


7. edycja „Biegu o Uśmiech Dziecka” – 5K RUN:

  • Termin: niedziela, 24 września, godz. 10:00 rano
  • Miejsce: Forest Park (Woodhaven Blvd. & Forest Park Dr., Queens, NY 11421 – obok Victory Field)
  • Rezerwacja uczestników: https://events.elitefeats.com/23childrenssmile
  • Opłata startowa $40 (w tym koszulka, kawa, ciasto). W dniu biegu opłata startowa wynosi $50 (rejestracja tylko do 9 rano)
  • Dzieci (5-12 lat) – bezpłatne uczestnictwo w biegu 1K (1 km)
spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -