sobota, 20 kwietnia, 2024
Strona głównaListy do RedakcjiZaproszenie na uroczystość upamiętniającą 84. rocznicę zsyłki na Sybir

Zaproszenie na uroczystość upamiętniającą 84. rocznicę zsyłki na Sybir

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszam Weteranów, Harcerzy, organizacje i szkoły polonijne oraz wszystkich Państwa do uczestnictwa w uroczystej Mszy Świętej upamiętniającej 84. rocznicę zsyłki na Sybir. Wydarzenie to stanowi ważny moment refleksji nad przeszłością oraz jest hołdem dla tych, którzy przeżyli tamte trudne czasy.

Msza św. zostanie odprawiona 11 lutego 2024 r. o godz. 11:30 am. w kościele pw. św. Michała Archanioła, 310 Pulaski Str., Bridgeport, CT 06600.

Program uroczystości:

  • Msza święta w intencji zesłanych na Sybir
  • Wystąpienia uczestników i zaproszonych gości
  • Program artystyczny przygotowany przez uczniów szkół polonijnych
  • Poczęstunek w sali pod kościołem

W czasie sowieckiego reżimu zostaliśmy zesłani na Sybir, gdzie musieliśmy stawić czoło ekstremalnym warunkom życia. Walka z głodem, chłodem i śmiercią stała się nieuchronnym udziałem wielu niewinnych ludzi, których życie zostało naznaczone okrutną historią zsyłki. Przeszliśmy przez bezlitosną surowość syberyjskiej ziemi, gdzie mróz przenikał każdą komórkę naszych ciał. Brak odpowiednich ubrań i niedostatek pożywienia stawiały nas przed niezwykle trudnymi wyborami codziennego przetrwania. Tylko dzielność i wytrwałość były sprzymierzeńcami w walce z bezwzględną naturą. Doświadczyliśmy koszmaru śmierci najbliższych: rodziców, dzieci i przyjaciół. Choroby, wyczerpanie i brutalność warunków były bezlitosnymi oprawcami, pozostawiając w naszych sercach bolesne straty.

Dzisiaj, mimo upływu lat, my, którzy przeszliśmy przez Sybir, nosimy ze sobą bolesne wspomnienia jako dziedzictwo przeszłości. Nasza pamięć jest nie tylko hołdem dla tych, którzy zginęli, ale także świadectwem siły ludzkiego ducha w obliczu najtrudniejszych wyzwań.

Pamięć o Sybirze to nie tylko opowieść o przeszłości, ale także przestroga dla przyszłych pokoleń, by szanowały wolność, doceniały pokój i pielęgnowały pamięć o tych, którzy ponieśli największe ofiary dla dobra wspólnego.

Dlatego serdecznie zapraszam do udziału w tym wyjątkowym spotkaniu i do wspólnej modlitwy za tych, którzy przeszli przez nieludzką ziemię.

Proszę o potwierdzenie obecności do 5 lutego, drogą mailową na adres wknapczyk@sbcglobal.net lub telefoniczną: (203) 268-4801

Z góry dziękuję za obecność i wspólną modlitwę.

Z wyrazami szacunku
Helena Knapczyk
Sybiraczka

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -