niedziela, 25 lutego, 2024
Strona głównaPoloniaFlorydaZakończenie roku w Polskiej Szkole im. Marii Skłodowskiej-Curie w Clearwater

Zakończenie roku w Polskiej Szkole im. Marii Skłodowskiej-Curie w Clearwater

W sobotę, 21 maja, odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022 w Polskiej Szkole im. Marii Skłodowskiej-Curie w Clearwater.

Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu Polski. Następnie głos zabrała dyrektor szkoły Irena Bogusiewicz. Po krótkim przemówieniu nastąpiło przekazanie sztandaru z rąk przedstawicieli ósmej klasy młodszemu rocznikowi. Potem oficjalnie pożegnano tegorocznych absolwentów: Melanię Kolanko, Justynę Kukułę, Amelię Gaweł oraz Andrzeja Króla. Każdy z nich otrzymał świadectwo ukończenia szkoły, wyróżnienia oraz nagrody, a rodzice listy gratulacyjne za wkład włożony w rozwój swoich dzieci. Podziękowania oraz słowa uznania skierowała do swoich uczniów Marzena Grabiec, wychowawczyni VIII klasy.

Wśród gości obecnych na uroczystości byli: Danuta Oleś (prezes Klubu Seniora), Krzysztof Jedrykiewicz (koordynator Polskiej Szkoły) wraz z małżonką, Grzegorz Kapuściński (prezydent Stowarzyszenia Inżynierów Polsko-Amerykańskich), Jolanta Piątek (prezydent Polskiego Centrum im. Jana Pawła II w Clearwater), Ewa Kolanko Christian (przedstawicielka Amerykańskiego Instytutu Kultury Polskiej).

To był szczególny rok, który przyniósł całej szkolnej społeczności sporo wyzwań. Po okresie nauki zdalnej wrócono do stacjonarnego trybu zajęć. Dyrekcja i nauczyciele zadbali, aby wszyscy w szkole czuli się bezpiecznie, zapewniono płyny do dezynfekcji i maseczki medyczne dla personelu szkolnego. Grono pedagogiczne pod kierownictwem dyrektor Ireny Bogusiewicz stworzyło uczniom wspaniałe warunki do nauki i możliwość uczestniczenia w wielu warsztatach, akcjach charytatywnych oraz patriotycznych. Podczas ceremonii wieńczącej rok szkolny wręczono wyróżnienia za udział w tych inicjatywach i konkursach, a także Dyplom Ambasadora i Dyplom Prezesa Centrali Polskich Szkół Dokształcających w Ameryce.

Następnie wszyscy udali się na zasłużone wakacje, a nauka zostanie wznowiona we wrześniu – również z lokalizacją w Tampie. Szczegóły można znaleźć na stronie internetowej szkoły: www.szkolaclearwater.com

WEM
Fot. Archiwum szkoły

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -