piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaPoloniaFlorydaZakończenie roku szkolnego i obchody Dnia Matki w Clearwater

Zakończenie roku szkolnego i obchody Dnia Matki w Clearwater

Polonijna młodzież z Polskiej Szkoły im. Marii Skłodowskiej-Curie w Clearwater powitała już w pełni zasłużone wakacje. W niedzielę, 12 maja, w audytorium Polskiego Centrum w Clearwater odbyło się uroczyste pożegnanie tegorocznych absolwentów.

Świadectwa ukończenia szkoły otrzymało aż ośmiu uczniów, którzy zostali też wyróżnieni dyplomami za szczególne osiągnięcia oraz udział w konkursach i aktywnościach społecznych i patriotycznych. Dwie osoby: Zuzanna Jaworska i Michał Matecki otrzymały Dyplom Ambasadora RP w USA, natomiast Eryk Kolanko jako najlepszy absolwent został uhonorowany nagrodą Prezes Centrali Polskich Szkół Dokształcających w Ameryce.

Uroczystość była okazją do podziękowań nauczycielom oraz rodzicom, którzy podjęli wieloletni trud kształcenia swoich dzieci w polskiej szkole. Absolwenci podzielili się natomiast ze zgromadzonymi swoimi wrażeniami z nauki w Polskiej Szkole oraz planami na przyszłość. Uroczystość pożegnania prowadziła dyrektor Irena Bogusiewicz oraz nauczycielka klasy 8 Elżbieta Leśniak. Przekazanie sztandaru szkoły młodszemu rocznikowi było symbolicznym pożegnaniem ósmoklasistów ze szkołą.

Tego samego dnia w audytorium Polskiego Centrum odbyła się także akademia z okazji Dnia Matki, w której wzięli udział uczniowie. Program artystyczny składał się z recytacji wierszy i piosenek dedykowanych wszystkim mamom przez starszych uczniów, natomiast młodsze dzieci przedstawiły humorystyczną, muzyczną inscenizację wiersza „Rzepka” J. Tuwima.

Tydzień później w Polskiej Szkole im. Marii Skłodowskiej-Curie w Clearwater miało miejsce oficjalne zakończenie roku szkolnego 2023/2024. Wszystkim uczniom wręczono świadectwa, a tym, którzy mogli poszczycić się jakimiś osiągnięciami, także pamiątkowe dyplomy i nagrody.

JS
Fot. Archiwum szkoły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -