piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaPoloniaConnecticutKoniec roku szkolnego w Polskiej Sobotniej Szkole w Hartford

Koniec roku szkolnego w Polskiej Sobotniej Szkole w Hartford

W sobotę, 18 maja, zakończył się rok szkolny w Polskiej Szkole Sobotniej w Hartford. Podczas uroczystości pożegnano dwójkę tegorocznych absolwentów, wręczono dyplomy i nagrody uczniom, którzy w ciągu minionych miesięcy wyróżnili się wiedzą lub mogą się poszczycić innymi osiągnięciami, a także podziękowano członkom grona pedagogicznego, które czuwało przez cały rok nad edukacją młodego polonijnego pokolenia.

Uroczystość była okazją do podsumowania spędzonego wspólnie czasu i wyrażenia wdzięczności wobec uczniów za ich całoroczną pracę wkładaną w naukę, wobec rodziców, którym zależy na tym, aby ich dzieci miały możliwość poznania języka polskiego i poznawania kraju swoich przodków, oraz wobec nauczycieli i dyrekcji za zaangażowanie i poświęcenie w przekazywaniu wiedzy.

Po części oficjalnej miał miejsce rodzinny piknik, który już kolejny rok z rzędu stanowił zwieńczenie roku szkolnego. Podczas pikniku odbyły się różne konkursy i zawody, w których mogli brać udział wszyscy członkowie rodzin, m.in. przeciąganie liny. Dodatkowymi atrakcjami dla dzieci były malowanie twarzy i pokaz magika. Uczestnicy pikniku mogli posilić się daniami z grilla, nad przygotowaniem których czuwali ojcowie. Głównym sponsorem pikniku była firma BACIK, która dostarczyła także kiełbasę na grill oraz dodatki.

JSL
Fot. PSS Hartford

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -