niedziela, 25 lutego, 2024
Strona głównaPoloniaMassachusettsZabawa andrzejkowa w Klubie PACC w Webster

Zabawa andrzejkowa w Klubie PACC w Webster

Klub PACC (Polish American Citizens Club) z Webster zorganizował w sobotę, 18 listopada, zabawę andrzejkową. Prawie dwieście osób bawiło się przy urozmaiconej muzyce DJ-a Mariusza z Bostonu. 

Prowadzenie polskiego klubu w dzisiejszych warunkach jest niemałym wyzwaniem. Kluby te kiedyś zrzeszały głównie emigrantów z Polski i służyły pomocą i poradą w sprawach imigracyjnych, jak też były miejscem, gdzie można było spotkać się w dobrym towarzystwie. Na pewno wszyscy zauważyli, że emigracja z Polski znacznie się zmniejszyła, a w erze telewizji i internetu ludzie nie odczuwają już potrzeby regularnego spotykania się w klubach. Dlatego, aby taki klub mógł kontynuować swoją działalność, wspierać polską kulturę i jednoczyć tych, którzy w USA znaleźli drugą ojczyznę, ważne jest poświęcenie ludzi dobrej woli jak też i tych, którzy wszelkie imprezy wspierają swoją obecnością. To dzięki takim ludziom klub taki jak PACC w Webster, który od ponad 100 lat służy społeczności, może istnieć!

Zarząd klubu wyraża wdzięczność Kasi i Mariuszowi Kalinowskim, którzy byli głównymi sponsorami imprezy. Podziękowania należą się również polskim sklepom: Orawa Deli z Webster i Tom’s Deli z Worcester za półmiski z wędlinami oraz wszystkim, którzy przygotowali i podarowali kosze na loterię, a także przepyszne domowe desery i piękną dekorację sali. Ci, którzy kiedykolwiek przygotowywali podobne imprezy, wiedzą, ile godzin pracy to wymaga i zarząd klubu jest wdzięczny wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do sukcesu tegorocznych andrzejek.

Klub PACC w Webster organizuje również zabawę sylwestrową. Zarząd zachęca, by powitać nowy rok 2024 w szampańskiej atmosferze przy muzyce DJ-a Mariusza. Bilety w cenie $120 od osoby można zamówić u Marzeny – 774-253-2551, Victora – 774-232-2550 i Kasi – 774-280-0531. W cenę biletu wliczone są przystawki, uroczysty obiad, barszcz z krokietem przed północą, słodki stół i toast szampanem o północy. Natomiast w niedzielę, 3 grudnia, klub zaprasza dzieci w wieku do 13 lat na spotkanie do pracowni Mikołaja.

Klub PACC znajduje się w Webster, MA przy 37 Harris Street. W ciągu tygodnia bar otwarty jest od czwartku do niedzieli i oferuje różne atrakcje jak karaoke, comedy shows, niedzielne oglądanie meczów futbolowych, zabawy itp. Klub wynajmuje również sale na różnorodne prywatne imprezy.

Informacje o aktualnych wydarzeniach można znaleźć na FB (paccofwebster). 

Ewa Mamro
opr. JLS
Fot. Halina Głowacki

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -