czwartek, 18 kwietnia, 2024
Strona głównaPoloniaPolonia w AmeryceXII edycja konkursu „Być Polakiem”

XII edycja konkursu „Być Polakiem”

Do 18 kwietnia 2021 roku można nadsyłać prace w dwunastej edycji konkursu „Być Polakiem”, którego organizatorami są: Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” oraz Fundacja „Świat na Tak”.

Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży polonijnej oraz dzieci Polaków mieszkających poza granicami Polski, w wieku 6-22 lat, pod warunkiem, że są uczniami lub studentami. Fot. Archiwum WEM

Jego celem jest uświadamianie i umacnianie tożsamości narodowej oraz rozwoju postaw patriotycznych i społecznych dzieci i młodzieży, mieszkających poza granicami Polski.

Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży polonijnej oraz dzieci Polaków mieszkających poza granicami Polski, w wieku 6-22 lat, pod warunkiem, że są uczniami lub studentami.

Na daną edycję konkursu każdy uczestnik może nadesłać tylko jedną pracę. Mogą to być: prace plastyczne w dowolnej technice; prace pisemne w języku polskim (np. opowiadanie, reportaż, wywiad, wiersz, pamiętnik, list, esej, opis wydarzeń na podstawie relacji przekazanych przez bliskich, przyjaciół, znajomych lub na podstawie materiałów archiwalnych, m.in. prasy polonijnej, reportaży filmowych, itp.; prace mogą być wzbogacone ilustracjami i zdjęciami, które są własnością autora pracy) oraz filmy nakręcone przez uczestników, w polskiej wersji językowej.

Gala Finałowa XII edycji konkursu odbędzie się 3 sierpnia 2021 roku w Zamku Królewskim w Warszawie.

Więcej informacji na stronie www.wspolnota-polska.org.pl.

ar

spot_img

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -