poniedziałek, 4 marca, 2024
Strona głównaPoloniaNowy JorkWystawa prac Artura Skowrona w Christina's Restaurant na Greenpoincie

Wystawa prac Artura Skowrona w Christina’s Restaurant na Greenpoincie

W marcu w słynącej ze swych związków ze sztuką i ludźmi świata kultury restauracji Christina’s Restaurant na Greenpoincie można nie tylko zjeść smaczny posiłek, ale i dostarczyć nieco strawy dla ducha. W związku z przypadającym w tym miesiącu Dniem Kobiet w lokalu prezentowane są fotografie Artura Skowrona – zmarłego niedawno polsko-amerykańskiego artysty. Wystawę pn. „Woman’s Touch – Dotyk Kobiety” można obejrzeć do końca marca br.

Fot. Archiwum J. Skowrona

Artur Skowron urodził się w Starachowicach w 1982 r., zmarł w Nowym Jorku w 2022 r. Polsko-amerykański artysta, muzyk, poeta i pedagog, mieszkający w Nowym Jorku od 1990 roku. Ukończył z wyróżnieniem High School of Art & Design na Manhattanie. Tytuł magistra edukacji artystycznej uzyskał w Queens College. Artur prezentował swoje prace na ponad trzydziestu wystawach indywidualnych i ponad sześćdziesięciu wystawach zbiorowych, m.in. w Stanach Zjednoczonych, Polsce, Niemczech, Francji, Korei Płd. i Chinach. Zdobył kilka nagród artystycznych.

Artur był członkiem Emotionalism Art Group i Rockaway Artist’s Alliance. Uprawiał malarstwo, grafikę, ilustrację, rysunek i fotografię czarno-białą. Grał: na organach, fortepianie i gitarze. Wydał również w języku angielskim tomik poezji „Words and Pictures” w 2010 r. Jego pasją było wędkarstwo.

opr. WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -