sobota, 22 czerwca, 2024
Strona głównaGorący TematWynik referendum nie jest wiążący – frekwencja wyniosła 40,91 proc.

Wynik referendum nie jest wiążący – frekwencja wyniosła 40,91 proc.

Frekwencja w Referendum Ogólnokrajowym 2023 r. wyniosła 40,91 proc. – podano we wtorek na stronie PKW. Oznacza to, że wynik referendum nie jest wiążący.

Wybory parlamentarne 2023. Głosowanie w lokalu wyborczym w Zespole Szkół przy ulicy Saskiej w Warszawie, 15 października. Fot. PAP/Paweł Supernak

Wraz z wyborami parlamentarnymi 15 października odbyło się ogólnokrajowe referendum. Polacy odpowiadali w nim na cztery pytania.

Na pytanie 1. „Czy popierasz wyprzedaż majątku państwowego podmiotom zagranicznym, prowadzącą do utraty kontroli Polek i Polaków nad strategicznymi sektorami gospodarki”, odpowiedzi „nie” udzieliło – 96,49 proc. głosujących, odpowiedzi „tak” – 3,51 proc.

Na pytanie 2. „Czy popierasz podniesienie wieku emerytalnego, w tym przywrócenie podwyższonego do 67 lat wieku emerytalnego dla kobiet i mężczyzn?”, odpowiedzi „nie” udzieliło – 94,61 proc. głosujących, odpowiedzi „tak” – 5,39 proc.

Na pytanie 3. „Czy popierasz likwidację bariery na granicy Rzeczypospolitej Polskiej z Republiką Białorusi?”, odpowiedzi „nie” udzieliło – 96,04 proc. głosujących, odpowiedzi „tak” – 3,96 proc.

Na pytanie 4. „Czy popierasz przyjęcie tysięcy nielegalnych imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki, zgodnie z przymusowym mechanizmem relokacji narzucanym przez biurokrację europejską?”, odpowiedzi „nie” udzieliło – 96,79 proc. głosujących, odpowiedzi „tak” – 3,21 proc.

Zgodnie z przepisami, wynik referendum jest wiążący, jeśli wzięła w nim udział więcej niż połowa osób uprawnionych do głosowania.

Katarzyna Krzykowska/PAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -