środa, 22 marca, 2023

Wyjątkowa ekspozycja

Amerykańska Częstochowa jako Duchowa Stolica Polonii jest miejscem, w którym prezentowane są zbiory powierzone przez pielgrzymów przybywających do tego sanktuarium. Powołanie ojców i braci paulinów, sprawujących pieczę nad tym miejscem, nie ogranicza się do pielęgnowania tylko dóbr duchowych, ale również skarbów kultury narodowej i pamięci po naszych wielkich rodakach.

W Sali Wystawowej w Amerykańskiej Częstochowie prezentowane są m.in. unikalne pamiątki związane z św. Janem Pawłem II. Fot. czestochowa.us

W Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown, PA znajduje się sala wystawowa zawierająca wiele pamiątek związanych z Janem Pawłem II, w tym ornat i sutanna Ojca Świętego, jak również kolekcja znaczków upamiętniających jego wizyty duszpasterskie oraz wiele innych.

Oprócz tego sanktuarium dysponuje bogatą kolekcją dzieł malarskich wybitnych twórców XIX i XX wieku takich jak Wojciech Kossak, Jan Styka, Adam Styka, Tadeusz Styka i innych, jak i bogatą kolekcją ikon.

W związku z niedawno obchodzonymi kolejnymi rocznicami śmierci i kanonizacji Jana Pawła II oraz zbliżającą się 102. rocznicą urodzin papieża-Polaka warto odwiedzić Amerykańską Częstochowę i zajrzeć do sali wystawowej, aby obejrzeć wyjątkową ekspozycję pamiątek papieskich oraz obrazów polskich artystów.

Sala wystawowa znajduje się przy wejściu do dolnej Kaplicy obok windy i będzie otwarta w każdą niedzielę w godzinach od 10.30 am do 2 pm.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -