niedziela, 19 maja, 2024

Wraca Covid-19?

Po doniesieniach o nowym wariancie koronawirusa gubernator stanu Nowy Jork Kathy Hochul ogłosiła nowe kroki, jakie stan podejmie w celu ochrony ludzi przed Covid-19. Środki są następstwem wzrostu liczby hospitalizacji w stanie z powodu Covid-19, do którego doszło w lecie.

W Nowym Jorku odnotowano wzrost przypadków zakażeń Covid-19, w związku z czym stan podejmuje kroki, by zapewnić dostęp do środków ochronnych i szczepień. Fot. Pexels

Chociaż nowojorczycy mogą chcieć skończyć z Covid-19, to jeszcze nie koniec – powiedziała gubernator Hochul. – W związku ze wzrostem liczby hospitalizacji i zgłoszonych przypadków tego lata gorąco nalegam, aby wszyscy podjęli odpowiednie środki ostrożności w celu ochrony siebie i swoich społeczności. Aby zapewnić mieszkańcom Nowego Jorku bezpieczeństwo, moja administracja będzie w dalszym ciągu monitorować tę sytuację i jak najszybciej przekaże informacje na temat nowych dawek przypominających – dodała. Równocześnie podkreśliła, że w dalszym ciągu w stanie udostępniane będą maski N-95.

Hochul powiedziała, że Departament Zdrowia i Wadsworth Center w dalszym ciągu monitorują i analizują próbki SARS-CoV-2, wirusa wywołującego Covid-19. W stanie obowiązuje strategia podwójnego nadzoru ścieków i analiz laboratoryjnych. W odpowiedzi na nowy wariant BA.2.86 Centrum Wadsworth natychmiast zwiększyło wysiłki w zakresie wczesnego wykrywania w Nowym Jorku.

AM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -