piątek, 24 września, 2021
Strona głównaDziałyPoradyWorkers Compensation Insurance

Workers Compensation Insurance

Co pracodawca powinien wiedzieć o Workers Compensation – ubezpieczeniu dla swoich pracowników – podczas epidemii COVID-19?

To, czy pracownik ma prawo do ubezpieczenia, jest ustalane przez Departament Wypadków Przemysłowych Gubernatora (DIA) indywidualnie dla każdego przypadku, a pracownicy mogą odwołać się od tych spraw do sądu. Jeśli uważasz, że spełniasz poniższe kryteria, odmówiono Ci odszkodowania dla pracowników przez firmę ubezpieczeniową twojego pracodawcy i masz dodatkowe pytania, zadzwoń koniecznie pod numer (888) 830-6277,biuro ma również tłumaczy.

Co pokrywa polisa Workers Compensation?

Ubezpieczenie odszkodowawcze pracowników zapewnia ochronę finansową pracownikom, którzy nie są w stanie pracować z powodu obrażeń w pracy. Jeśli kwalifikujesz się do odszkodowania dla pracowników, będziesz uprawniony do pokrycia kosztów leczenia (w tym recept i kosztów podróży, aby dostać się do lekarza) i otrzymywania płatności, które obejmują procent średniego tygodniowego wynagrodzenia brutto. Dokładny procent zależy od tego, czy uraz jest śmiertelny, trwały czy tymczasowy, czy też jest częściowy lub całkowity. W przypadku czasowej całkowitej niepełnosprawności (najbardziej prawdopodobnego typu z COVID-19) wynagrodzenie pracowników zapewnia 60% wynagrodzenia zastępczego, do obecnego maksimum $ 1,431.66 tygodniowo.

Czy mam pokrycie?

Większość firm w Massachusetts jest zobowiązanych do ubezpieczenia odszkodowania pracowników. Możesz sprawdzić, czy twój pracodawca ma ubezpieczenie, patrząc na stronę Massachusetts Labor and Workforce Development. Jeśli pracodawca ma ubezpieczenie odszkodowawcze pracowników, wszyscy pracownicy, w tym pracownicy nieudokumentowani, są objęci kwalifikującymi się roszczeniami. Nawet bez ubezpieczenia, nadal możesz być uprawnionym do wypłaty roszczenia przez Commonwealth’s Workers' Compensation Trust Fund.

Czy roszczenie (claim) na COVID-19 jest objęte ubezpieczeniem?

Wynagrodzenie pracowników obejmuje tylko urazy związane z pracą. Zakres chorób zakaźnych, takich jak COVID-19, jest dodatkowo ograniczony do sytuacji, w których „ryzyko zarażenia się takimi chorobami przez pracownika jest nieodłącznym elementem zatrudnienia”.Prokuratura generalna uważa, że pracownicy w niektórych dziedzinach, w których zatrudnienie z natury stawia ich w podwyższonym ryzyku zakażenia COVID-19, prawdopodobnie spełnią ten wymóg. Pielęgniarki pracujące na przykład z pacjentami COVID-19 prawdopodobnie się zakwalifikują. Jednak bez względu na to, jaka jest twoja praca, utracone świadczenia płacowe są ogólnie dostępne tylko wtedy, gdy przegapisz więcej niż pięć dni pracy z powodu choroby.

Jak ubiegać się o świadczenia kompensacyjne pracowników?

Aby złożyć wniosek w ramach Workers Compensation, należy po prostu powiadomić pracodawcę lub bezpośrednio firmę ubezpieczeniową pracodawcy o urazie. Zachowaj dowód zgłoszenia roszczenia. Jeśli twój pracodawca nie ma ubezpieczenia odszkodowań pracowniczych, odwiedź stronę DIA (Department of Industrial Acceidents) Department of Industrial Accidents | Mass.gov lub zadzwoń na 800-323-3249, aby dowiedzieć się o złożeniu skargi przeciwko Funduszowi Powierniczemu Odszkodowań Pracowniczych.

Niestety, jeśli straciłeś pracę, ale nigdy nie zachorowałeś na COVID-19, nie jesteś objęty wynagrodzeniem pracownika (Workers’ Compensation).

Barbara Żurawski

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -