niedziela, 19 maja, 2024
Strona głównaDziałyCiekawostkiWiosenne atrakcje w Connecticut

Wiosenne atrakcje w Connecticut

Connecticut oferuje mnóstwo atrakcji i miejsc, w których można spotkać wiosnę. Ogrody i parki w tej porze roku imponują barwami i bogactwem roślinności. W wielu miastach organizowane są wiosenne festiwale, a pogoda sprzyja krótkim wycieczkom i korzystaniu z rozrywek na świeżym powietrzu. Oto kilka miejsc i wydarzeń, które warto mieć na uwadze.

Wiosenna piesza wyprawa po The Last Green Valley National Heritage. Trasy spacerowe zwykle niedostępne dla publiczności otwierają się w równonoc wiosenną 20 marca i przyjmują gości do przesilenia letniego 21 czerwca. Na szlakach znajdują się różne atrakcje.

W Colorblends House & Spring Garden w Bridgeport na wiosnę rozkwita ponad 40,000 przebiśniegów, krokusów, żonkili, tulipanów, cebulic i innych kwiatów. Ogród zaprasza do ich podziwiania od 1 kwietnia do 7 maja.

Począwszy od kwietnia, Halfinger Farm w Higganum pozwala odwiedzającym samodzielnie ścinać żonkile, które można zabrać do domu.

Festiwal Żonkili w Hubbard Park w Meriden w dniach 29-30 kwietnia, będzie okazją do zobaczenia 600,000 żonkili oraz wzięcia udziału w wielu rodzinnych atrakcjach – kiermasz sztuki i rzemiosła, muzyka na żywo, fajerwerki, karuzele, parady, namiot z jedzeniem.

Klasyczne Ogrody w Washington. Hollister House & Garden w Washington otwiera się 21 kwietnia i zaprasza na spacer wśród kwitnących kwiatów.

Tegoroczny Festiwal Kwitnącej Wiśni w New Haven odbędzie się 16 kwietnia i upamiętni posadzenie 73 drzew wiśni w 1973 roku. W programie występy na żywo, sztuka i rzemiosło artystyczne oraz jedzenie.

Dzień Żonkili w Wadsworth Mansion w Middletown odbędzie się 23 kwietnia. Okazja do spędzenia dnia na świeżym powietrzu, poszukiwania skarbów historycznych i wzięcia udziału w warsztatach na łonie natury.

Festiwal Owiec, Wełny i Włókna w North Haven odbędzie się 29 kwietnia. Wydarzenie odbywa się cyklicznie od 1909 roku i jest okazją do poznania pracy hodowców. Będzie można dowiedzieć się o hodowli owiec i produktach produkowanych przez małe gospodarstwa, w tym włóknach, narzędziach, mydłach, barwnikach, gotowych produktach, lokalnym serze itp.

Muzeum Hill-Stead w Farmington gości doroczny kiermasz w maju, 5-7 maja, prezentując wystawców premium, uprawiających rzadkie i niezwykłe gatunki roślin.

Festiwal Derenia w Greenfield Hill w Fairfield, 13-14 maja. Spotkanie społeczności przy posiłku, wspólnych zabawach i podziwianiu dereni w rozkwicie.

Festiwal Wiosenny w Killingly, 13 maja w Park Davis. Różne atrakcje dla rodzin, w tym bieg 5K.

Zbieranie tulipanów. Farma kwiatów Wicked Tulips w Preston zaprasza gości do ścinania tulipanów i tworzenia bukietów, od początku maja.

W dniach 3-4 czerwca w Hartford można dołączyć do wycieczek po mieście. Wycieczki oferują widoki na panoramę miasta, zabytki, ogrody i rzekę Connecticut.

Rejsy po wyspie Thimble w Branford, Connecticut. Minirejs na wyspy Thimble u wybrzeży Branford, 45-minutowa wycieczka z przewodnikiem.

Przejażdżka kolejką linową w East Haven. Widoki na kwitnące pola i drzewa oraz wstęp do muzeum. Okazja do rodzinnej zabawy i poznania lokalnej historii.

Park dinozaurów w Hartford. Szlak spacerowy z figurami dinozaurów, materiałami edukacyjnymi, miejscem wykopalisk, wulkanem etc. Miejsce inspirowane Parkiem Jurajskim, przyjazne rodzinom z dziećmi.

Dom Marka Twaina w Hartford. Zabytkowy dom o wyjątkowym wyglądzie. Zwiedzanie domu oraz historie i ciekawostki związane z życiem i twórczością jednego z najbardziej popularnych autorów amerykańskich. Dostępne do zwiedzania jest studio Twaina, w którym pisał książki.

Park stanowy Gillette Castle w East Haddam. Zamek jest otwarty sezonowo dla zwiedzających, zaczynając od wiosny. Niegdyś była to prywatna rezydencja aktora teatralnego Williama Gillette’a. W parku znajduje się wiele pieszych szlaków i miejsca piknikowe.

Most kwiatowy Drake Hill w Simsbury. Most jest rozłożony nad rzeką Farmington i pełnym kwiatów ogrodem, które wiosną są w pełnym rozkwicie. Widok zachwyca kolorami. Dobre miejsce na krótki, popołudniowy spacer.

Ogród Różany w Elizabeth Park w Hartford. Jeden jednym z najpiękniejszych tego typu ogrodów w Ameryce. W parku rośnie ponad 800 odmian kolorowych róż, które w wiosennym rozkwicie tworzą tło przypominające pejzaż.

Szlak rzeki Farmington w Canton. Jest częścią Farmington Canal Heritage Trail, szlaku o długości 131.2 mil, który biegnie przez Connecticut i Massachusetts. Trasy spacerowe nad wodą, w otoczeniu natury.

Szkółka roślin Connecticut College. Ogrody o powierzchni 750 akrów obejmują kolekcje roślin, obszary przyrodnicze i krajobrazy. Ponad 200 różnych gatunków i odmian roślin z całego świata, widoki architektoniczne, rzeka, ścieżki spacerowe. Stowarzyszenie prowadzące szkółkę organizuje programy edukacyjne dla dzieci i dorosłych oraz coroczny konkurs fotograficzny.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -