czwartek, 18 kwietnia, 2024
Strona głównaPoloniaNowy JorkWigilijne spotkanie w Polskiej Szkole im. S. Moniuszki na Rockaway Beach

Wigilijne spotkanie w Polskiej Szkole im. S. Moniuszki na Rockaway Beach

17 grudnia w Polskiej Dokształcającej Szkole im. Stanisława Moniuszki na Rockaway Beach w Nowym Jorku odbyła się wigilia – pełna ciepła, zapachu pierników i barszczu przygotowanego przez rodziców. Wigilia wypełniona wspólnym kolędowaniem, występem szkolnego chóru i ubieraniem choinki kolorowymi, papierowymi łańcuchami wykonanymi przez wszystkich uczniów. W spotkaniu uczestniczyli również samotni seniorzy, którzy z dala od rodziny mogli przypomnieć sobie smak polskiej kuchni, posłuchać polskich kolęd i połamać się opłatkiem.

Wsłuchaliśmy się w słowo boże, czytane przez ks. Daniela, pokolędowaliśmy i sprawdziliśmy swoją wiedzę na temat polskich bożonarodzeniowych tradycji podczas teleturnieju „Familiada”, w której wzięły udział dwie drużyny: uczniowie kontra drużyna rodziców i dziadków. Po bardzo wyrównanej walce, zwyciężyła drużyna uczniów! – relacjonuje Monika Wroblewski, dyrektor placówki.

Ta rodzinna atmosfera towarzyszyła nam podczas wykonywania świątecznych ozdób, które zabraliśmy do naszych domów. Swoją obecnością zaszczycił nas również Święty Mikołaj, jego żona i zespół – dodaje pani dyrektor. Elfy pomagały w dostarczaniu prezentów, a Mikołaj cierpliwie pozował do pamiątkowych zdjęć.

Dziękuję rodzicom za pełen życzliwości i uśmiechu czas. Nauczycielom – pani Karinie, Wioletcie, Magdalenie i Julii za pomoc w przygotowaniu programu wigilijnego i fotografowi za piękne zdjęcia. I chociaż bardzo szybko minął ten dzień, w pamięci zostanie na długie lata! – podsumowuje Monika Wroblewski, dodając: „Przesyłamy dla całej redakcji „Białego Orła” i jego czytelników życzenia zdrowego nowego roku wypełnionego życzliwością i dobrymi wiadomościami”.

MW, opr. WEM
Fot. Archiwum szkoły

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -