wtorek, 23 kwietnia, 2024
Strona głównaPoloniaPolonia w Ameryce„Wielkie kolędowanie” dla Polonii

„Wielkie kolędowanie” dla Polonii

Największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej, najpiękniejsze rodzime kolędy i pastorałki oraz podniosła, świąteczna atmosfera. „Wielkie Kolędowanie” to cykl siedmiu koncertów dla Polonii, które miały miejsce w polonijnych parafiach w Chicago, w Nowym Jorku i w New Jersey tuż przed świętami Bożego Narodzenia.

W ramach „Wielkiego kolędowania” odbyło się siedem koncertów, w tym dwa w kościele św. Stanisława Kostki na Greenpoincie. Fot. Marcin Żurawicz

Tak dużej muzycznej imprezy amerykańska Polonia nie widziała już od dawna. Dwa z tych niezapomnianych koncertów odbyły się w sobotę, 16 grudnia, w kościele św. Stanisława Kostki na Greenpoincie. Pierwszy o godz. 3 po południu, a drugi o godz. 6 wieczorem. Obydwa wydarzenia zgromadziły komplet publiczności. Podobnie zresztą było w każdej innej lokalizacji. Każdorazowo chętnych do wzięcia udziału w „Wielkim kolędowaniu” było tak wielu, że organizatorzy bardzo często musieli dostawiać dodatkowe krzesła. 

Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski. Fot. Marcin Żurawicz

Świąteczne gale poprowadzili znani i popularni prezenterzy: Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski. Przed polonijną publicznością wraz z towarzyszącym im zespołem wystąpili: Edyta Górniak, Halina Młynkowa, Akcent, Ania Rusowicz, Grzegorz Hyży, Marien, Alicja Węgorzewska, Pamela Stone, Classic i Kaeyra. W trakcie ponaddwugodzinnych występów zebrani goście usłyszeli najpiękniejsze kolędy, takie jak między innymi: „Lulajżej, Jezuniu”, „Cicha noc”, „Wśród nocnej ciszy” czy też „Gdy śliczna Panna”.  

Co warte podkreślenia, wszystkie koncerty imponowały nie tylko uroczystą, świąteczną oprawą, ale także doskonałym przygotowaniem od strony wizualnej. A odpowiednie nagłośnienie i oświetlenie pozwoliły polonijnej publiczności cieszyć się w pełni tym niezwykłym muzycznym spektaklem.   

 

Edyta Górniak. Fot. Marcin Żurawicz

Całe wydarzenie okazało się dużym sukcesem organizacyjnym, ale też i frekwencyjnym. Łącznie „Wielkie Kolędowanie” w Chicago, w Nowym Jorku i w New Jersey zobaczyło blisko 10 tysięcy osób. Na koncerty Polonia przychodziła całymi rodzinami i to nie tylko po to, aby wysłuchać kolęd. Bardzo szybko bowiem okazywało się, że do wspólnego śpiewania nikogo nie trzeba specjalnie zachęcać. 

Zenon Martyniuk. Fot. Marcin Żurawicz

Dziękuję wszystkim artystom i całej Polonii za tak liczny odzew i uczestnictwo w koncertach – mówi w rozmowie z „Białym Orłem” Radek Kouszko z Ram Events, który przygotował „Wielkie Kolędowanie” wspólnie z Robertem Klattem i firmą World Mediaz Polski. – Osobne podziękowania należą się parafiom i proboszczom za ciepłe przyjęcie i wszelkie wsparcie. Na pewno będziemy chcieli podobne wydarzenia zorganizować podczas kolejnych świąt Bożego Narodzenia. Mamy już liczne zapytania z innych polonijnych parafii. Po koncertach otrzymaliśmy wiele entuzjastycznych opinii i bardzo dużo pozytywnej energii, a o tym, że takie wydarzenia są potrzebne, świadczy ogromna liczba widzów – dodaje. 

Głównym sponsorem „Wielkiego Kolędowania” była Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa.  

Marcin Żurawicz

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -