czwartek, 13 czerwca, 2024
Strona głównaPoloniaPolonia w AmeryceWielki sukces 24. Radiotonu!

Wielki sukces 24. Radiotonu!

Podczas tegorocznego Radiotonu Fundacja Dar zebrała ponad 330 tysięcy dolarów. Fot. Andrzej Brach

Radioton na rzecz Fundacji Dar Serca to w Chicago walentynkowa tradycja – Polskie Radio 1030 Chicago organizuje go już od lat 90. ubiegłego wieku. Podczas tegorocznej akcji Fundacja Dar zebrała ponad 330 tysięcy dolarów. Pieniądze zostaną przeznaczone na pomoc chorym dzieciom z Polski, dla których leczenie w Stanach Zjednoczonych jest jedyną szansą na poprawę zdrowia.

Tegoroczny Radioton odbył się 13 i 14 lutego. Polskie Radio 1030 Chicago oddało antenę do dyspozycji Fundacji Dar Serca i przez dwa dni rozgłośnia zamiast audycji prowadziła wielogodzinną zbiórkę funduszy na działalność Fundacji.

Zbiórka okazała się wielkim sukcesem. Pomimo pandemii i ograniczeń, uzbieraliśmy kwotę, o której marzyliśmy. W tym roku mijają 33 lata od czasu powstania Fundacji. Z tej okazji chcieliśmy uzbierać 330 tysięcy i to się udało. Jesteśmy szczęśliwi, a ten sukces jest sukcesem wszystkich, którzy nas wsparli. Polonia jest kochana. Pokazuje, że w chwili potrzeby potrafimy się zjednoczyć. Po takiej akcji jest ogromna satysfakcja. I poczucie, że robimy coś dobrego – mówi Izabela Rybak, założycielka Fundacji Dar Serca.

Dwa dni zbiórki przyniosły tysiące odebranych telefonów, setki wzruszających momentów i wiele pozytywnych zaskoczeń. – Kilka razy zakręciła się łezka w oku. Pewna starsza pani przekazała nam swój najcenniejszy zegarek, a młode małżeństwo podarowało pieniądze zebrane podczas swojego ślubu. W akcję włączyli się nie tylko Polacy. Pewien Amerykanin zadzwonił z propozycją podwojenia kwoty zaoferowanej przez innych darczyńców. Z ofertą pomocy dzwonili mieszkańcy z całych Stanów Zjednoczonych: z Kolorado, Arizony, Florydy czy stanu Georgia, z Nowego Jorku i New Jersey, z Connecticut, Michigan… długo można by wymieniać – dodaje Izabela Rybak z uśmiechem.

Radioton w okresie pandemii jest jedyną formą gromadzenia środków na działalność Fundacji. W związku z restrykcjami epidemiologicznymi, Dar Serca nie może przeprowadzić żadnego ze swoich dorocznych, dużych wydarzeń dzięki którym gromadził środki – takich jak rejs po jeziorze Michigan, doroczny wiosenny bal, pikniki czy Pierogi Fest. – Kolejny raz słuchacze naszej rozgłośni pokazali swoje dobre serce i to, że można na nich liczyć. To już tradycja, że Radiotony są rekordowymi zbiórkami wśród charytatywnych akcji polonijnych. Od kilku lat nasze kwesty kończą się wynikiem powyżej 300 tysięcy dolarów. Te pieniądze pozwolą uratować życie wielu dzieciom. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję – mówi Piotr Orłowski, szef zespołu Polskiego Radia 1030 i telewizji Polvision. Jak szacuje Fundacja, zebrane pieniądze pozwolą pomóc około 80. chorym dzieciom i ich rodzinom w czasie pobytu na leczeniu w USA.

WEM

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -